Dariusz Piotrowski szefem Dell EMC

Na początku września Dariusz Piotrowski, dotychczasowy szef sprzedaży do sektora Enterprise w Microsoft Polska, obejmie stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału Dell EMC.

Dell i EMC zakończyły proces fuzji w lutym tego roku. Fotel prezesa połączonych firm zajął Adam Wojtkowski, który wcześniej kierował EMC. Nieoczekiwanie, raptem po dwóch miesiącach Wojtkowski zrezygnował, by przejąć stery w polskim oddziale Oracle’a.

Piotrowski jest bardzo doświadczonym menedżerem, świetnie zna technologie, rynek i ma doskonałe kontakty z klientami. W Microsofcie od ośmiu lat zajmował ważne stanowiska, wcześniej pracował w Cisco.

Ten transfer to duży zysk dla Della i równie duża strata dla Microsoftu, który z poziomu korporacji nie potrafił wykorzystać talentów Piotrowskiego. Piotrowski miał chyba wszystko, co potrzebne szefowi Microsoftu w Polsce i nawet otarł się o to stanowisko. Po odejściu Jacka Murawskiego pod koniec 2012 roku tymczasowo przejął kierownictwo w firmie. Microsoftowi zabrakło wtedy odwagi w decyzjach i po kilku miesiącach powierzył prezesurę Ronaldowi Binkofskiemu, który wcześniej kierował rumuńskim oddziałem korporacji. W kwietniu tego roku Microsoft przeniósł Binkofskiego do Kazachstanu, a do Polski ściągnął Marka Loughrana, szefa rynku konsumenckiego z brytyjskiego oddziału, co musiało Piotrowskiemu uzmysłowić, że jego awans w Microsofcie może się nie wydarzyć przed kolonizacją Marsa. I wtedy właśnie pojawił się wakat w Dell EMC. Piotrowski, w przeciwieństwie do Microsoftu, nie miał problemu z odważną decyzją.


komentarze 4 dla “Dariusz Piotrowski szefem Dell EMC”

 • Ay way napisał:

  M$ odwagi zabrakło głownie dlatego ze nie byli pewni czy Polski Oddział nie jest wplatany w Infoafere. A wystarczylo popytac ii okazało by się że Endrju MS i jego ludzi po prostu nie lubil bo nie chcieli mu fundowac “prezentów”

 • Cinkciarz napisał:

  Piotrowski doświadczony menedżer? Buhahaha. Murawa “ciągnął” go za sobą, bo lubi dwór i wazeliniarzy. Cisco nie kształciło menedżerów, bo to był w tamtych czasach “samograj”, “przepychanie pudełek” i towarzystwo wzajemnej adoracji. To nauczyło ich tylko arogancji i zadufania. A jak Cisco zaczęło upadać, to “menedżerowie” ewakuowali się na bezpieczne stołki. Binkofski mógł oczyścić trochę MS w Polsce, ale chyba nie miał parcia. A Piotrowski to typowy korpozwierz – będzie łasił się i wazelinował każdemu, od kogo zależy jego kariera. Dell to marazm, a szefowa na region jest szalona. Wojtkowski nie chciał firmować jej durnych pomysłów, to jest menedżer i zna biznes. Piotrowski maluczki przy nim….

 • Bubu napisał:

  Hehe musza cos dobrego w tym Dell EMC robic, skoro takie komentarze sie pojawiaja 🙂

 • Yoda napisał:

  Dziwne te peany na cześć Piotrowskiego. Świetny o doświadczony menadżer? Żart. Kontakty to ma, bo siedzi w Polsce od czasów pracy w NASK-u. Dobrze pasuje do DELL EMC w tym regionie – przyjmuje i wykonuje polecenia, zero własnej inicjatywy i kreatywności. I będzie szefom w regionie przytakiwać, cokolwiek nie powiedzą. Wie jak przetrwać w korporacji. Do Dell’a ściąga już “swoich”, żeby pilnowali mu “plecy” i donosili. Zobaczymy czy poradzi sobie, jak skończą się projekty w public i rządówce.

Skomentuj