CBA zatrzymało prezesa Wasko

Dzisiaj rano Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezesa Wasko S.A. Wojciecha W., a wraz z nim byłą wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycję Z. oraz cztery inne osoby.

Patrycja Z. w latach 2005-2007 pracowała w Wasko jako audytor. Od sierpnia 2009 była wiceprezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a od 2014 do marca br. wiceprezesem ARP.

Wasko w ubiegłorocznym raporcie Computerworld TOP200 zajęło 40. pozycję w rankingu największych firm informatycznych w Polsce. W 2014 r. miało prawie 300 mln zł przychodu. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prezes i założyciel firmy Wojciech W. jest jej największym udziałowcem: posiada 2/3 akcji.

Wasko jest dostawcą rozwiązań IT dla dużych firm (przemysł, telekomy, branża paliwowo-energetyczna) i sektora publicznego (ostatnio m.in. budowało elektroniczną administrację w ramach projektu Infostrada Kujaw i Pomorza).

W 2012 roku Wasko kupiło od Skarbu Państwa 85% akcji Centralnego Ośrodka Informacji Górniczej, dostawcy systemów informatycznych o kluczowym znaczeniu dla polskiego górnictwa (76 mln zł przychodów za 2014 r.)

 


komentarzy 9 dla “CBA zatrzymało prezesa Wasko”

Skomentuj