Leśkiewicz z IPN na dyrektora COI

Dr Rafał Leśkiewicz, do tej pory szef Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów, obejmuje stanowisko dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki.

19

Pod koniec stycznia stanowisko dyrektora COI stracił Nikodem Bończa Tomaszewski, który nie chciał zgodzić się na wprowadzenie do kierownictwa COI nowych ludzi, desygnowanych przez minister Annę Streżyńską. W efekcie w COI doszło do poważnego kryzysu, bo po odwołaniu Bończa Tomaszewskiego do dymisji podał się cały zarząd Ośrodka. Pani minister powierzyła obowiązki dyrektora Adamowi Sobczakowi, który podobno ma nadal pozostać w COI jako doradca Leśkiewicza.

Leśkiewicz, podobnie jak Bończa Tomaszewski, jest archiwistą. Jest to o tyle zaskakujące, że min. Streżyńska zapowiadała, iż COI powinien pokierować ktoś z doświadczeniem menedżerskim w komercyjnych firmach informatycznych. Plan słuszny, chociaż wiadomo było, że trudno będzie znaleźć straceńca, który chciałby zamienić dyrektorski fotel w prywatnej firmie na gorące krzesło w COI, bo i przetrwać tam trudno i ze względu na ustawę kominową zarobić się nie da.


Skomentuj