Koniec CPI

Minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki zarządzeniem z 16 października zmienił nazwę dotychczasowego Centrum Projektów Informatycznych na Centrum Cyfrowej Administracji. CCA pozostaje informatyczną komórką MAiC.

Oprócz samej wymiany szyldu na budynku przy ul. Syreny zmieni się niewiele. Poza dotychczasowymi zadaniami CCA będzie musiało zapewnić wparcie związanie z wdrażaniem Zintegrowanego Programu Informatyzacji Państwa.

Dyrektorem CCA pozostanie Jerzy Goraziński, który w maju zastąpił poprzedniego szefa CPI Piotra Czyża. Zgodnie z nowym regulaminem Goraziński nie będzie miał zastępców.

Pomysł zmiany nazwy CPI i opracowania nowego regulaminu, regulującego jego działalność, pojawiał się już „za późnego Boniego”. Mówiło się wówczas o tym, że Centrum powinno przyjąć wzorce organizacyjne typowe dla firm komercyjnych, na przykład oddanie pełnej kontroli od SIWZ do odbioru jednemu menedżerowi projektu. Nic takiego się nie stało i próżno szukać śladów takich rozwiązań w nowym regulaminie.


komentarze 4 dla “Koniec CPI”

 • Frajer napisał:

  Mroczna strona mocy się przebudziła no i mamy …

 • Yaico III napisał:

  Dedykuje w dniu dzisiejszym Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji ten słynny utwór The Doors

  This is the end
  Beautiful friend
  This is the end
  My only friend, the end

  Of our elaborate plans, the end
  Of everything that stands, the end
  No safety or surprise, the end
  I’ll never look into your eyes…again

 • Krab napisał:

  “Dyrektorem CCA pozostanie Jerzy Goraziński” – to jeszcze nie podał się do dymisji, jak Prezesi kopalni na śląsku? Dziwne. Ale chłopka chyba zdaje sobie sprawę, że pudełka kartonowe już powinien zapełniać szpargałami. Sukcesów brak, chociaż chwalić się ePUAPem będzie próbował. Ubaw będzie po pachy.

  • Frajer napisał:

   @Krab: pytanie kto się będzie pytał o sukcesy i kto będzie odpowiadał. DI MAiC twierdzi ze projekt zakończyło i nie odpowiada za produkcje ePUAP wiec JG musi pic piwo za sukces

Skomentuj