Adam Filutowski nowym prezesem PKP Informatyka

Adam Filutowski zastąpił Krzysztofa Bińka na stanowisku prezesa PKP Informatyka.

Zarząd PKP odwołał Krzysztofa Bińka ze stanowiska prezesa informatycznej spółki grupy z powodu awarii systemu rezerwacji biletów przez Internet. Pechowego 13 lipca rano padły serwery, na których stał system. Przez sześć godzin internetowy system sprzedaży w ogóle nie działał. Po sześciu godzinach udało się wznowić jego pracę, ale przy obniżonej wydajności. Pełną sprawność przywrócono dopiero po trzech dniach.

Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP powiedział wówczas: „Nie będziemy tolerować podobnych sytuacji. Zależy nam przede wszystkim na profesjonalnej obsłudze podróżnych, to absolutny priorytet w spółkach naszej grupy”. A rola systemu sprzedaży online stale rośnie. Przed rokiem jedynie 5% biletów w Intercity PKP sprzedawało przez sieć. Dzisiaj – 35%.

Adam Filutowski od blisko 4 lat był dyrektorem zarządzającym ds. informatyki i telekomunikacji Grupy PKP oraz przewodniczącym rady nadzorczej PKP Informatyka. Obejmując fotel prezesa wkracza na kruchy lód. Będzie odpowiadał za płynne działanie przedpotopowego systemu. Dość powiedzieć, że serwer, którego wykoleił jego poprzednika, pełni służbę w PKP od 20 lat. Maszynista byłby już na emeryturze…


Skomentuj