Michał Rączka odchodzi z Naspersa

Dyrektor IT w grupie Naspers z końcem kwietnia zmienia miejsce pracy. Bywalec dowiaduje się, że Michał Rączka porozumiał się już w sprawie swojego odejścia z obecnym pracodawcą. Na początku maja przenosi się z Poznania do Warszawy.

Rączka od siedmiu lat był związany z Grupą Allegro, której właścicielem jest południowoafrykański Naspers (który zresztą rok temu przeniósł swoją centralę do Holandii). Dał się poznać jako żarliwy ewangelista Agile’a. W dodatku jest nie tylko wierzący, ale – co wcale nie takie częste – także praktykujący. To on wprowadzał zwinne metodyki w Allegro, które dziś wykorzystywane są w wielu projektach informatycznych tej platformy.

Rączka nie zdradza, gdzie będzie pracował od maja. Bywalec obstawia, że trafi do bankowości.


komentarze 2 dla “Michał Rączka odchodzi z Naspersa”

  • Gossip napisał:

    A skąd Bywalec ma informację, że “To on wprowadzał zwinne metodyki w Allegro, które dziś wykorzystywane są w wielu projektach informatycznych tej platformy”? Bo mi się widzi, że znów sukces ma wielu ojców, ale w tym przypadku Rączka zdecydowanie nie jest jednym z nich i nie miał nic wspólnego z wprowadzaniem zwinnych metodyk do Allegro.

  • Katarzyna napisał:

    Warto uszczegółowić stanowisko, bo może wprowadzać w błąd – Dyrektor IT Office and Collaboration, czyli systemów biurowych i aplikacji biznesowych.

Skomentuj