Tibco wycofuje się z Polski

Radosny wtorek u dostawców IT obsługujących telekomy. W kilku biurach podobno nawet strzelały korki od szampana, jak tylko zaczęła krążyć wiadomość, że Tibco, u nas wyspecjalizowane w usługach dla operatorów, wycofuje się z Polski. Właściwie to po cichu wycofuje się z Europy, ale w Polsce likwiduje swoje biuro, podobnie jak na rynkach rosyjskim, słowackim i czeskim.

Szefem Tibco na Polskę i Rosję był od maja ubiegłego roku Artur Kutkiewicz, poprzednio prezes polskiego oddziału Software AG. Niestety, ani w Polsce, ani w Rosji Tibco mimo wielkich planów nie zdobyło przez cały ubiegły rok żadnego nowego klienta, co przesądziło o losach lokalnego biura.

Tibco chce utrzymać przyczółek na naszym rynku, ale działając już wyłącznie poprzez partnerów. Do ich obsługi pozostawi jedną osobę z dotychczasowego biura. Może to być sam Kutkiewicz. Szef nie tylko zgasiłby światło, ale trzymał też nogę w drzwiach. Może się całkiem nie zamkną.


komentarze 3 dla “Tibco wycofuje się z Polski”

 • Artur napisał:

  Cóż, chyba nic z tego tekstu nie jest prawda – biura nie zamykamy (plany mamy zatrudniania kolejnych konsultantów), nowych klientów w ostatnim roku pozyskaliśmy ..,, (bez ich zgody nie wymienię ich nazw), w calym roku nie przegraliśmy żadnego (!) projektu na integracje, w którym startowaliśmy …,
  Proponuję, zanim napisze sie cokolwiek – warto informacje sprawdzić.
  Pozdrawiam,
  Artur Kutkiewicz

 • Jacek napisał:

  Szkoda, że tego co pisze pan Kutkiewicz nie potwierdzają już byli (na dziś) pracownicy Tibco w Europie Wschodniej.

 • DobrzePoinformowany napisał:

  I znowu sie Pan mija z prawda Panie Arturze. Zycze dalej dobrego samopoczucia.

Skomentuj