Christow z Ministerstwa Gospodarki do MAiC

Sebastian Christow, ostatnio radca ministra, a wcześniej dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Gospodarki, odchodzi do Departamentu Informatyzacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. W gmachu na Królewskiej pojawi się już 1 grudnia, choć jak dowiaduje się Bywalec, negocjacje między oboma klubami w sprawie tego transferu toczyły się już od dwóch miesięcy.

Christow jest sprawnym rozgrywającym, dobrym pomocnikiem w drugiej linii. Bywalec nieraz słyszał, jak to któryś z ministrów zwraca się do niego: – Sebastianie, najdroższy przyjacielu…

Fakt jest taki: Christow jest niezłym specem od gospodarki elektronicznej, innowacji, promocji nowoczesnych sektorów polskiej gospodarki czy społeczeństwa cyfrowego, a do tego dobrze ogarnia kwestie z twardego IT. MAiC nie ma ostatnio najlepszej passy (NIK krytykuje je jako instytucję koordynującą sprawy cyberbezpieczeństwa państwa, odwleka się wielki projekt ePUAP 2, który miał właśnie zostać odpalony, ale nic nie zapowiada, by miał być szybko gotowy) i potrzebuje sukcesów. Christow to duże wzmocnienie tej drużyny.


komentarze 24 dla “Christow z Ministerstwa Gospodarki do MAiC”

 • Miro napisał:

  Jeśli Sebastian chce cos zdziałac w MAjC musi sciagnąc swoich ludzi.
  Zetknalem sie z tym Departamentem na Linii Wspólpracy i mało kto nadaje sie do gry w piłke na poziomie Sebastiana.
  Paru gości jest niezłych ale uprawia inne dyscypliny i raczej powinni byc gdzies indziej
  Reszta nie wiadomo co robi i skąd się wzięla a sa na dodatek wyznawcami ePUAPki

 • Tomasz napisał:

  A propos ostatnich zmian w sektorze IT nie wiem czy do Bywalca juz dotarlo ze niedawno po ponad dekadzie pracy w grupie Asseco z dnia na dzien została zwolniona Jadwiga Nowotnik, dyrektor odpowiedzialna m.in. za kontrakty z NATO.

 • A'tom napisał:

  @Miro: Mr Christow porzadki powinien zaczac od CPI, ktore zerwalo sie z lancucha bardziej niz Andrew M. Witoldowi D.

 • Wyznawca napisał:

  Ciekawe co się stało, że MG pozwoliło na transfer jednego z najbardziej rozsądnych i bystrych ludzi tego resortu – on odpowiadał m.in. za realizację jednego z nielicznychch projektów, który się udał i świeci dalsze sukcesy – CEIDG, zdobycie tytułu partnera targów CeBIT i wielu, wielu innych…..

  Fakt, że bez ludzi z którym to realizował (zetknąłem się z dwoma ekspertami z jego Zespołu) nie wiele będzie mógł zdziałać…
  Zatem pewnie to dopiero początek transferów cennych zasobów z Ministerstwa Gospodarki…

 • @asik napisał:

  Faktycznie dziwna sprawa, że tak się dzieje. Zresztą z resortu gospodarki powoli odpływają ludzie, którzy robili dobrą robotę.
  Też współpracowałem z częścią drużyny Christowa (dwoma młodymi chłopakami), aż dziw, że wszyscy oni nadal pracują posiadając takie kompetencje w administracji…

 • Ataman napisał:

  Mam wrażenie że za Prezesa Waldka w MG udało się zebrać sensownych ludzi a teraz Prezes Janusz sercem jest gdzie indziej i ten obszar mu się rozpada.. Cóż, jeden traci a drugi zyskuje. W MAiC jest dużo do zrobienia, a MG będzie nadal przewalać kapustę po “chłopsku”

 • jurek napisał:

  ePUAP to mały pikuś przy pl.ID. Na str. MSW napisano, że jego koszt to 294 026 962 zł. Modernizacja Rejestrów to 102 mln, a budowa Rejestru Stanu Cywilnego 7.5 mln. Realizację pl.ID rozpoczęto 2009 r!!! Sprzęt dla gmin kupiono w 2010 r.!!! Gdzie jest ZMOKU – miało być w 2012r.
  Gdzie są produkty z projektu PESEL2?
  Kasa znika a Jantar zarządza PESEL-em już 30 lat. O co tu chodzi?!

  • salut napisał:

   @jurek, to proste. Syn chłopa pańszczyźnianego nie znając się na rzeczy zabrał się do uzdrawiania pl.ID. Zamiast dokończyć robotę wykonaną w 90% to postanowił budować od nowa – no i mu nie wyszło, a kasa poszła się …

  • mxy napisał:

   W pełni funkcjonalne ZMOKU, a właściwie całe SRP z BUSC, ZMOKU, CSI itd itp, w listopadzie 2012 zostało zaprezentowane “na żywo” w MAiC w obecności wielu Ważnych… Nie były to powerpointy, tylko żywy system, w dodatku osadzony na open-sourcowych silnikach (lobby “antykorporacyjne” już wtedy oskarżało SRP o przywiązanie do technologii znanej firmy). Mogło być wdrożone, ale polityka jest ponad informatyką. Ot, szkoda.

 • ratnaj napisał:

  ale za to jak się chłop lansował, niestety musiał zrezygnować z przyczyn osobistych. Efektów brak, kasa ponownie wydana na to samo, ale w pionierski i Sowi sposób, cierpliwość KE na cienkiej żyłce. A co tam, państwo zapłaci, kto broni biednemu chłopu bogato żyć… do czasu

 • kotpsot napisał:

  MG wyprzedziło pod względem otwartości i koncepcji MAiC o kilka lat. Jaki będzie efekt transferu zobaczymy, zależeć będzie od tego, jakie wsparcie z góry w MAiC będzie miał Christow. Fakt, że w MG był jednym z najbystrzejszych, ale lider bez dobrego zespołu niewiele zdziała. Przyszłość pokaże jak Christow poradzi sobie w MAiC oraz jak będzie działać MG bez Christowa.

  • JK napisał:

   Fakt. W MAiC jak już jest ktoś w miarę, to raczej nie powinien pracować w Dep Informatyzacji. A z tego co słyszałem SCh ma bardzo konkretna i jasną wizję co chce robić. Moja rada:
   – pozwolić odejść wszystkim niepasującym
   – ściągnąć na ich miejsca sprawdzonych ludzi
   – pracowici inaczej odejdą sami.

 • salut napisał:

  W sejmie właśnie rozpatrywany jest Rządowy projekt zmiany ustawy o dowodach osobistych. Ciekawe uzasadnienie, ni mniej ni więcej tylko przyznanie się do kolejnej porażki. Oj, chyba nie ostatniej … bo marzec 2015 to chyba wigilia prima aprilis.

  Link:http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/druk.xsp?nr=2998

 • piotr napisał:

  Rozumiem, że konkurs na dyrektora DI ogłoszony przez MAC to tak dla picu skoro Pan Ch już się taaak szykuje :)? a chciałem startować…

 • I co? napisał:

  …i nic.

Skomentuj