Fizycy wysokich energii

6 października Barbara Smalska złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu PZU SA i PZU Życie z dniem 31 grudnia 2014. Informacją podała już Gazeta Ubezpieczeniowa. Prezes Barbara Smalska nie obejmie na pewno stanowiska prezesa przejętego przez PZU towarzystwa Link4, o czym informowano zresztą zawczasu, w związku z takimi spekulacjami.
Niedawno Klub CIO gościł prezesa Przemysława Henschke, który wraz z Michałem Kopytem, szefem transformacji IT opowiadał o realizacji projektu Everest. Obaj wymienili Panią Prezes obok Andrzeja Klesyka oraz Rafała Grodzickiego, jako osobę zaangażowaną w przedsięwzięcie i wspierającą agile’ową rewolucję w firmie.
Barbara Smalska nie stroni od dyskusji technologicznych, czy raczej na styku technologii z biznesem. Bywalec wypatrzył panią prezes na przykład w panelu dyskusyjnym poświęconym Responsive Web Design.
Smalska z PZU jest związana od 2008 r., w zarządzie od 2013, odpowiada m.in. za marketing. Wcześniej, od 2002 r. pracowała w The Boston Consulting Group (BCG), gdzie partnerem i dyrektorem zarządzającym był Andrzej Klesyk. Rubryka Bywalec dopuszcza informacje pewne i te bliższe statusem „uprawdopodobnionej spekulacji”. Z wiarygodnego źródła wiemy, że pojawiły się spekulacje, jakoby także czas prezesury Andrzeja Klesyka w PZU był już policzony.

Barbara Smalska jest z wykształcenia fizykiem cząstek elementarnych z doktoratem obronionym na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z instytutem Deutsches Elektronen Synchrotron (DESY) w Hamburgu. Ten rys łączy ją z osobą pana Wojciecha Burkota, fizyka, tyle że krakowskiego (UJ). Z piastowanego ponad 7 lat stanowiska szefa krakowskiego biura rozwoju Google dołączył on do Allegro na stanowisku CTO.

Przypomnijmy, że w ub. roku opuścił je Krzysztof Dąbrowski, który poszedł do mBanku. O nowym CTO w Allegro informowano już na początku sierpnia, nie wiadomo, czy proces rekrutacyjny obejmował aż 17 rozmów, jak miało to miejsce podczas starań Google o jego osobę. Dziś informację przypominamy w kontekście innych zmian personalnych, ogłoszonych w Allegro, a które obejmą około 240 pracowników. Dla 90 osób oznaczają one zwolnienie, 80 osób otrzyma propozycję pracy w firmach świadczących usługi dla Allegro z zewnątrz, a 70 osób przejdzie z centralnych zespołów wsparcia do segmentów biznesowych. Firma jest ponadto w trakcie intensywnej reorganizacji i poszukiwać osób o kompetencjach związanych z ogłoszoną, mobilną strategią firmy.

 


Jeden komentarz dla “Fizycy wysokich energii”

Skomentuj