Witczyński w Oracle bez p.o.

Regionalne szefostwo Oracle zdecydowało wczoraj, że nowym dyrektorem generalnym firmy w Polsce zostanie Piotr Witczyński, do tej pory tylko pełniący obowiązki szefa. Witczyński równolegle zachowa swój dotychczasowy obszar odpowiedzialności w regionie, a więc pozostanie wiceprezesem konsultingu Oracle w Europie Środkowo-Wschodniej i Wspólnocie Niepodległych Państw.

Awans Witczyńskiego był oczekiwany, ale wcale nieoczywisty. Po zaskakującym rozwiązaniu umowy z Bartoszem Soroczyńskim w kwietniu, Witczyński został mianowany dyrektorem z literkami p.o., a region rozpoczął poszukiwania nowego generalnego. W maju w Warszawie pojawili się wysłannicy regionalnej centrali i prowadzili rozmowy z sześcioma wybranymi kandydatami. Bywalcowi nie udało się dowiedzieć, czy Witczyński był wśród nich.

Podwójna funkcja Witczyńskiego pokazuje, że dla Oracle coraz ważniejsze stają się grupy rozwiązań, które wymuszają organizację pionowych struktur w korporacji. Coraz więcej osób w oddziałach krajowych raportuje do regionu, a stanowisko contry managera zaczyna tracić na realnym znaczeniu. Paradoksalnie, dla Witczyńskiego więcej może znaczyć utrzymanie funkcji w regionie, niż formalny awans w kraju.


komentarze 2 dla “Witczyński w Oracle bez p.o.”

  • market leader napisał:

    Bywalec, Bywalec co się z Wami dzieje od dłuższego czasu? Podajecie nie z wyprzedzeniem jak kiedyś a post factum informacje, które na rynku wiadomo…
    A w temacie Country Managerów to tylko o Oracle wiecie czy może gdzieś jeszcze przybyła nowa osoba?;)

  • gsson napisał:

    w ogole duzo zmian bywalca ominelo….

Skomentuj