Będzie nowy szef Oracle w Polsce!

Nieoficjalnie mówi się, że już w czerwcu nastąpi zmiana na stanowisku prezesa zarządu Oracle Polska. Kierującego polskim oddziałem Oracle od siedmiu lat Andrzeja Dopierałę zastąpi najpewniej Bartosz Soroczyński. Na swoim profilu w serwisie LinkedIn pochwalił się on bowiem, że od kwietnia zajmuje stanowisko Country General Manager & Vice President, Named Technology w firmie Oracle. Nieoficjalnie mówi się, że dotychczasowy prezes zarządu Oracle Polska obejmie inne stanowisko w europejskich strukturach koncernu.

Do niedawna Bartosz Soroczyński był związany z firmą IBM, gdzie kierował m.in. międzynarodowym zespołem zarządzania usługami, odpowiadał również za najbardziej kompleksowe projekty z zakresu usług zintegrowanych oraz zarządzania majątkiem. Wcześniej kierował spółką Polska Grupa Konsultingowa. Ciekawostką jest, że nowy szef polskiego oddziału Oracle równolegle kieruje skupiającą m.in. profesjonalnych zarządców nieruchomości organizacją IFMA Polska. Jest też certyfikowanym menedżerem i pośrednikiem obrotu nieruchomości oraz wykładowcą akademickim.

 Andrzej Dopierała zasłynął jako świetny handlowiec aktywnie zaangażowany w najważniejsze działania biznesowe. Na jakich procesach skupi się nowy prezes Oracle Polska?


komentarzy 13 dla “Będzie nowy szef Oracle w Polsce!”

 • Greg napisał:

  Siedzi już w biurze więc to raczej pewne 😉

 • Bora Bora napisał:

  O Bywalec wrocil z emigracji 🙂 Ale czemu nie pisze nic o publiku a tam sila sie dzieje i sila sie zapowiada.

 • kaaa napisał:

  Kamil rzadzi 🙂

 • rom napisał:

  a już mówiono o J. Murawskim na tym stanowisku, ale taśmy prawdy z Microsoft które doprowadziły do jego odejścia chyba nie pomogą mu w dalszej “karierze”….

 • rom napisał:

  w M$ to od lipca będzie więcej poszukiwań….

 • paweł napisał:

  a w cpi zmiany….nowy dyrektor już na BIP-ie. czy ktoś zna Pana Piotra Czyża?

 • jackjack napisał:

  Za netem
  Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, powołał na stanowisko dyrektora Centrum Projektów Informatycznych Piotra Czyża.Agnieszka Boboli, dotychczasowy dyrektor CPI – została powołana na stanowisko doradcy ministra. Minister Boni bardzo wysoko ocenia kompetencje, zaangażowanie i dotychczasowy wkład dyr. Boboli w pracę CPI.”Bardzo dziękuję Agnieszce za nieoceniony wręcz wkład w przygotowanie dokumentów programowych związanych z informatyzacją i dokładne przygotowanie projektów naprawczych, dzięki którym uzyskaliśmy zaufanie Komisji Europejskiej i odzyskaliśmy pieniądze unijne. Bardzo bym chciał, aby była bliżej ministerstwa, już jako doradca” – powiedział minister Boni.Ważnym etapem informatyzacji jest przejście CPI do technicznej realizacji poszczególnych projektów. Dlatego minister powołał na stanowisko dyr. CPI Piotra Czyża, wykwalifikowanego i doświadczonego managera w branży finansowej.”CPI staje się instytucją realizującą projekty, dlatego potrzeba kogoś o dużym doświadczeniu managerskim. Piotr Czyż takie doświadczenie posiada, a jego dotychczasowy sposób pracy pokazuje, że w bezpośredniej realizacji – nawet trudnych projektów – jest osobą konsekwentną i skuteczną w działaniu” – powiedział minister Boni.Piotr Czyż w latach 2008-2012 był dyrektorem pionu IT, członkiem zarządu, a wcześniej dyrektorem Departamentu Aplikacji i Rozwoju Oprogramowania w LINK 4 TU S.A.W latach 2005-2008 realizował zadania, jako kierownik projektów w PZU S.A. Wcześniej pracował jako analityk systemowy/ lider zespołu w Credit Suisse Life & Pensions Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie S.A. oraz Konsultant ds. Systemów Biznesowych i Tester Aplikacji w Commercial Union Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie S.A.Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Warszawskiej, Wydziału Elektroniki, Automatyki, Robotyki i Informatyki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i University of Quebec at Montreal.UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.

  Teraz bedzie sie dzialo 😉

 • barlomek napisał:

  Bywalec chyba spi… w jednej z najwiekszych IT zmiany na gorze a tutaj cisza? Recz to nieslychana 🙂

 • Janek napisał:

  Andrzej Dopierała będzie VP w Asseco.

Skomentuj