Czech szefem polskiego oddziału IBM

Ales Bartunek został nowym dyrektorem generalnym w IBM na Polskę i Kraje Bałtyckie. Przejmuje on kierownictwo firmą po Annie Sieńko, która – zgodnie z oficjalną informacją – będzie kontynuować swoją karierę na wysokim stanowisku menedżerskim w strukturach regionalnych IBM Europa Środkowo-Wschodnia.

Ales Bartunek rozpoczął karierę w IBM w 1998 roku, jako dyrektor sprzedaży dla sektora publicznego w Republice Czeskiej. W styczniu 2003 zastał wybrany na stanowisko dyrektora generalnego IBM Czechy zarządzającego wszystkimi działaniami IBM w tym kraju. Po siedmiu latach pracy na tym stanowisku, Ales Bartunek, w styczniu 2010 r. awansował na stanowisko wiceprezesa Systems & Technology Group na obszar Europy Środkowo-Wschodniej, wliczając w to Turcję oraz Rosję i Wspólnotę Niepodległych Państw. Od dwóch lat jest wiceprezesem Działu Sales and Delivery, odpowiadając za sprzedaż wszystkich produktów i usług IBM na terenie krajów z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, jednocześnie pełniąc obowiązki dyrektora generalnego IBM Turcja.

To trzecia zmiana na tak wysokim stanowisku w styczniu br. w polskich oddziałach międzynarodowych korporacji po Xerox Polska i Microsoft Polska.


komentarze 3 dla “Czech szefem polskiego oddziału IBM”

Skomentuj