Oracle będzie zatrudniać w Polsce

Jak dowiaduje się Bywalec, poszukiwani będą pracownicy w Krakowie i Katowicach.

W Krakowie rozbudowywane ma być centrum – przejętej przez Oracle w lutym 2012 r. za 1,9 mld USD – firmy Taleo. Pod Wawelem miała ona centrum rozwoju oprogramowania zatrudniające ok. 40-50 osób. Ma być ich znacznie więcej. Nieoficjalnie mówi się bowiem, że Kraków stanie się światowym centrum rozwoju – produkowanego przez Taleo – systemu HCM (Human Capital Management). Stać się ma on wkrótce częścią pakietu Oracle Fusion HCM.

Z kolei – jak pochwalił się jeden z deweloperów – Oracle w Katowicach wynajął 1000 m.kw. w jednym z biurowców. Jak się dowiadujemy, powstać ma tam centrum wsparcia dla platform sprzętowych Oracle. Obsługiwać ma klientów z całego regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).


komentarze 2 dla “Oracle będzie zatrudniać w Polsce”

  • Bzzzzzzzz napisał:

    Skończyła się umowa z Cap Gemini na obsługę call center. Tak że centrum wsparcia to nic innego jak call center. Na 1000 mkw będzie tego do 50 osób. I napewno żadnych deweloperów. Oczywiście szef francuz i gitara! Napewno nie będzie działać, jak żadne wsparcie techniczne ze strony tej firmy.

  • dddddddd napisał:

    nie zadne call center, tylko wsparcie techniczne produktów przejętej przez Oracle firmy Sun Microsystems – serwery, macierze, biblioteki oraz Solaris OS. Podobne biuro jak w Katowicach bedzie tez w Krakowie w QBP bud.B. Oracle nie przedluzyl kontakktu z Capgemini i przejol pracownikow pod swoj szyld. Doswiadczeni wyszkoleni pracownicy z kilkuletnim stazem wiec nie chcieli ich zostawic jak to sie mowi na lodzie i specjalnie dla nich otwarli dwa biura w Katowicach i Krakowie.

Skomentuj