Oprotestowana decyzja o odwołaniu przetargu na pl.ID

Konsorcjum, w skład którego wchodziły spółki Consortia, On Track Innovations, ASEC i Trusted Information Consulting, wysłało do Krajowej Izby Odwoławczej pismo, domagają się rozstrzygnięcia tego przetargu.

Przypomnijmy, 18 kwietnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odwołało – prowadzony przez Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – przetarg na dostawę nowych blankietów dowodów osobistych. “Projekt pl.ID ma być jeszcze raz, solidnie i rzeczowo przeanalizowany” – podaje MSW. Zgodnie z nowelizacją ustawy o nowych dowodach osobistych, dokumenty wyposażone w chip powinny być sukcesywnie wprowadzane od lipca 2013 r.

Ciekawe co na to minister Michał Boni, który zapowiedział, że zamiast pl.ID dokona integracji rejestrów państwowych i przeprowadzi informatyzację Urzędów Stanu Cywilnego…


komentarzy 6 dla “Oprotestowana decyzja o odwołaniu przetargu na pl.ID”

 • Ahk4iePaiv8u napisał:

  Zasadniczo jedyną metodą żeby przetarg nie został oprotestowany przez żadne z “ciał” wydaje się każdemu z ciał z osobna zapewnić jedyną słuszną wygraną w postaci zagwarantowanej odpowiednio dużej ilości kasiorki, wszelkie inne “rozwiązania” to barbarzyństwo, prymitywizm i niekonsekwencja 🙂


  Na brzegu zielonej rzeczki
  Mieszkają komputerowe smuteczki.

  Ten pierwszy jest z tego powodu,
  Że nie wolno wchodzić do przetargu.

  Drugi – że ustawa nie chce być sucha.
  Trzeci – że łapówka nie wleciała do ucha.

  A jeszcze, że mysz musi drapać,
  Że program nie daje się złapać.

  Ze nie można gryźć w nogę sąsiada
  I że z nieba akceptacja nie spada.

  A ostatni smuteczek jest o to,
  Ze państwo jedzie, a wykonawca musi biec piechotą.

  Lecz wystarczy koncernom dać walutowe mleczko
  I już nie ma smuteczków nad rzeczką..

  Ręce opadają 🙁

 • Srumcajs napisał:

  Pan redaktor juz moglby przestac byc tuba pewnego Wieslawa, bo az zenuja te wpisy.. Moze o mediatorze napiszmy? I nieudolnej probie wepchniecia go do przepisow? Taki duzy, a taki naiwny.

 • Istvan napisał:

  Wyjątkowo nieuczciwie postawione pytanie “ciekawe co na to minister Michał Boni”. A co na to b. wiceministrowie WD i PK oraz b. dyrektorzy AM i ZO, że CRASC i RDO nie ma a PESEL2 (jeszcze/wciąż) nie działa? Żaden problem, bo przecież szkolenia ze ZMOKU były? 🙂

 • Zatrosskany napisał:

  I po co ta cała dysukusja?
  To napinanie godne dzieci neostrady?
  To wynoszenie pod niebiosa rzekomych kompetenecji?
  Dlaczego nikt nie zwróci uwagi na fundamentalną i najbardziej oczywistą kwestię?
  Przecież te całe rejestry, id-ki, dowody osobiste są nikomu prócz aparatu represji Państwa niepotrzebne!!
  Ludzie, włączcie mózgi na chwilę.
  Żaden z tych projektów nie poprawi jakości i długości życia obywateli, nie zmniejszy przestępczości, nie uzdrowi chorych, nie uszczęśliwi dzieci.
  Siedzą w tych urzędach urzędasy i politycy, których bym na swojej budowie do pilnowania worków z cementem nie zatrudnił i tworzą „nową jakość i przyszłośc”.
  Ta „przyszłość” która ma tylko jeden cel, zapewnić tym życiowym nieudacznikom, malkonentom i urodzonym w niedzielę obfite korytko pozwalające nażreć się i błotko, w którym będą się mogli taplać.
  Jak patrzę na działanie polskich piolityków, to widzę postacie z literatury, a konkretnie świnie z „Folwarku Zwierzęcego” Orwella.
  Nieudacznictwo życiowa, niekompetencja, nepotyzm, twarze o wzroku tęskniącym za rozumem, czoła nieskażone głebszą reflekcją.
  I tylko proste marzenia: nażreć się, nachapać, nieprzepracować uczciwie jednego dnia w życiu i jeszcze trzymać pod butem rzekomego szęścia obywateli…
  Niech mi ktoś wskaże choć jeden sensowny argument uzusadaniający potrzebę istnienia jakiegokolwiek państwowego rejestru danych o obywatelach?
  Jeden i nie typu:”żeby go można było łatwo znaleźć i wsadzić do więzenia”.

 • Krowa mleczna napisał:

  Pan Pietak w rzepie pisze. Ma chlop niezla fantazje. Panie Piotrze, dlaczego rzepa nie publikuje komentarzy obnazajacych drobne Pana koloryzacje? Po co Pan kit wciska, ze PIS wdrozyl paszporty biometryczne? Eeech.

Skomentuj