Trzy powody, aby przejąć Sygnity

Nieoficjalnie mówi się, że uwagę Asseco Poland na Sygnity zwróciły: nowa linia produktów dla sektora MSP – Quatra, mocna pozycja spółki w sektorze publicznym (firma wygrała ostatnio chociażby przetarg w CSIOZ na 71 mln zł) oraz plan ekspansji międzynarodowej wraz z Huawei.

Przypomnijmy, kraje, którymi zainteresowane jest Sygnity to Norwegia, Finlandia, Dania, Szwecja, Austria, Słowenia, Węgry, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia, Serbia, Rumunia, Bułgaria i Grecja. Zagraniczna ekspansja we współpracy z Huawei ma przynieść spółce w 2012 roku 30-50 mln zł, a w 2013 roku już 100 mln zł. Natomiast wartość sprzedaż produktów Sygnity dla sektora MSP będzie wynosiła w tych latach odpowiednio 10 mln zł i 20 mln zł. Z kolei wartość sprzedaży spółki do sektora publicznego w roku 2011 wyniosła blisko 270 mln zł.

Wygląda, że los Sygnity jest chyba przesądzony. Kierownictwo Asseco Poland twierdzi co prawda, że nie zamierza podwyższać zaoferowanej ceny za akcje. Chyba jednak nikt nie spodziewa się, że Adam Góral pozwoli sobie na porażkę w tym przedsięwzięciu tuż przed planowanym na wakacje debiutem na NASDAQ…


komentarze 4 dla “Trzy powody, aby przejąć Sygnity”

 • Hadzi napisał:

  IHMO podstawowym powodami dla ktorych warto przejąć i zakonczyć żywot Sygnity – to niewątpliwie projekt Syriusza – to perełka w koronie Public – powstała dzieki Ewie Jagiełło – projekt ten co 2 lata daje jakieś 60 mln w usługach oraz fakt że zniknie kolejna firma układająca się z vendorami i robiąca zamieszanie z ofertami. Quatra to biznes noszowy i wymagający walki na zdecentralizowanym rynku. Zarząd wydaje na to miliony w reklamie a wynik … cóż przyszłość pokazałaby. “partnerstwo z Huawei” i plany 100 mln zł sprzedaży to też moim zdaniem ściema. Zarząd szuka rozpaczliwie dużych “flag” które zmieniłyby wizerunek i pozwoliły wreszcie znaleść inwestora docelowego dla Sygnity. Moim zdaniem taki właśnie był podstawowy cel zmiany w zarzadzie ponad 2 lata temu. Zerwać z układami personalnymi starego zarzadu i wewentrzenej walki pomiedzy zarzadami ex CL, ex Emax i albo przede wszystkim Winuela. wyczyscić spolke z bagaży kosztów, nadmiarów w grupie kapitałowej a przede wszystkim zrobić dobry PR i reklamę i znalesc Inwestora. Pamiętajcie przecież że większość kontraktów to projekty zaczete w S. długo przed pojawieniem sie ostatniego zarządu.

  • Krzysztof napisał:

   Poszukuje poszkodowanych przez “niezatapialnego, ale ukaranego Dyrektora ” CL tzw. trupy w szafie po rządach przed ZJEDNOCZENIEM. Tworzymy grupę poszkodowanych osób lub firm do pozwu sądowego. Aktualnie jest nas 6.

 • Inny_Miro napisał:

  @Hadzi: masz rację. Myślę, że public jest jednym z cichych powodów ataku Górala. To wytrawny analityk i wie doskonale, że lada chwila będzie następowało ograniczenie zamówień: stara forsa z Unii sie kończy a nowa będzie znacznie trudniejsza. Plotki ze Boni M w miejsce tych wszystkich Centrów czegośtam utworzy coś w deseń Instytutu Fraunhofera maja solidne uzasadnienie biznesowe. A wtedy wygrywające będa wielkie firmy z silnym zapleczem. Góral nie ma wyjścia bo z Filipiakiem sie nie dogada.

 • Hadzi napisał:

  Krzysztof, czy chodzi Tobie o Adama P…bie?

Skomentuj