Najpierw uporządkowanie rejestrów, potem decyzja co dalej z pl.ID

Na wczorajszym (15 luty) posiedzeniu sejmowej Komisji Innowacji i Nowych Technologii minister Michał Boni powiedział, że w pierwszej kolejności trzeba uporządkować rejestry państwowe. Teraz jest ich, zdaniem ministra, za dużo!

Trzeba wybrać rejestry referencyjne i w oparciu o nie zintegrować wszystkie rejestry państwowe. To jest niezbędny punkt wyjścia do dalszych działań związanych z e-dowodem (obecny projekt PL.ID). Jest to potrzebne również do elektronizacji działań po stronie administracji publicznej.

Grupa robocza – powołana w ramach Komitetu ds. Cyfryzacji, któremu przewodniczy Michał Boni – ma więc dokonać również przeglądu stosowanych w różnych resortach narzędzi identyfikacyjnych i zaproponować ich uspójnienie.

Dobrze jest chodzić do Sejmu, nawet jeśli posiedzenia kończą się grubo po 20-tej. Tym bardziej, że na Komisji Innowacji i Nowych Technologii można także spotkać Ojca Dyrektora.


komentarzy 10 dla “Najpierw uporządkowanie rejestrów, potem decyzja co dalej z pl.ID”

 • janek napisał:

  już ja to widzę

 • Kalosh napisał:

  @janek: ja tez

  jak nie tylko dla mnie minister Bony M skapitulowal przed Cichockim i Dmowskim, ktorzy okazali sie mocnymi zawodnikami. Gratulacje!
  Ciekaw jestem co Dmowski zrobi z uciekimiarami do MAiCbo jak glosza ploteczki ma w raczce obcegi 😀

 • podatnik napisał:

  był taki minister Leszek i miał kolęgę Gustawa. Mówili dokładnie te same słowa co minister Michał, ale w roku pańskim 2004… Każada ekipa ma jakis tajny plan,a to CEPiK wymysli, a to pl.ID nastruga.

  • Irischka napisał:

   słyszałem o czytaniu bez zeiuzmirnoa, teraz się przekonuję, że można także pisać bez zeiuzmirnoa,no chyba, że to zwykła niekonsekwencja (wyrachowanego działania ze swej natury przypisywać ludziom nie lubię). W swojej odpowiedzi do Michała zarzucasz mu głupotę (vel. wielkoduszność), z powodu tego, że płaci podatki, z ktf3rych budowane są drogi korzystając z nich w bardzo niewielkim stopniu. Ja Cię więc pytam jak sobie wyobrażasz sytuację, w ktf3rej Michał i jemu podobni przestają się dorzucać do utrzymania czegoś, co jest im kompletnie niepotrzebne? Zwłaszcza, że pewnie naśladowcf3w mieli by wielu.Nie doczekałem się też odpowiedzi co z osobami, ktf3rych nie stać na opłacenie ubezpieczeń zdrowotnych.

 • Bruno napisał:

  @podatnik: byl taki Pan Wiceminister o ksywie Pe Pe który powiedział że w Polsce trzeba zbudować społeczeństwo INFORMATYCZNE a najlepiej zrobi to MSWIA i ze skutkami tego pomysłu (także tym) borykamy sie do dziś.

 • Liacpon napisał:

  @bruno: PePe to ten, co pesela 2 pisał na pawinskiego z pomocą studentów?
  Zacne. Taki konkurs dla min. Boniego i min. Cichockiego – czy ktoś wie gdzie jest pesel 2 i dlaczego po wielokrotnych zakończonych sukcesem odbiorach, wciąż trudno z niego skorzystać? 😉

 • Jurek napisał:

  Ci studenci po kursach u pana Pe Pe stanowią trzon CPI (czytaj centrum promocji ibm)

 • Oy Ra napisał:

  @liacpon: To ten sam Pepe ktory nabil 80 tys ‘sluzbowo’ w roamingu 🙂 I ten sam ktory przekonal kaczora do likwidacji Min Nauki”bo nauka w Polsce nie istnieje” 🙂

 • Hi Hi napisał:

  Byłem kiedyś na wykładzie głoszonym w Sejmie przez PePe. Był wtedy głównym specem od IT w swej formacji. Mówił o narodowych cechach oprogramowania !!!

 • Oy Ra napisał:

  @Hi Hi: A ja pamietam jak na zjezdzie geodetow (bo Pe Pe uwazal ze sie zna na geodezji i kartografii) zapytany o to czemu rozwiazali Dep Spleczenstwa Informacyjnego stwierdzil ze dlatego ze ludzie ktorzy tam byli nic nie robili bo … niczego takiego jak spoleczenstwo informacyjne nie ma 😀

Skomentuj