Igor Ostrowski podsekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji

Oficjalną nominację od Premiera otrzymał wczoraj (12 grudnia). Był członkiem Zespołu Doradców Strategicznych Premiera, którym kierował Michał Boni, obecny minister administracji i cyfryzacji.

Igor Ostrowski współuczestniczył m.in. w opracowaniu strategii Polska 2030. Specjalizuje się w prawie regulującym działalność mediów elektronicznych i nowoczesnych technologii. Założyciel Centrum Cyfrowego, think-tanku zrzeszającego ekspertów pracujących nad metodami wykorzystywania technologii teleinformatycznych na rzecz budowy kapitału społecznego i sprawnego państwa. Pracował też nad programem Polska Cyfrowa. Znany jest w środowisku organizacji pozarządowych zajmujących się Internetem, jako reprezentant strony rządowej podczas spotkań roboczych, które organizowano po głośnym spotkaniu internautów z Premierem w 2010 roku. Brał udział w przygotowaniu programu otwarcia zasobów publicznych.

Nie podano czym Igor Ostrowski miałby się dokładnie zajmować w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, i jak będą wyglądać jego relacje z Piotrem Kołodziejczykiem. Tematy ich zainteresowań nieco się pokrywają.


komentarzy 11 dla “Igor Ostrowski podsekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji”

 • Yossaryan napisał:

  1. Tak na naszych oczach powstaje MAIC v 1.0 Piotr i p Magda to wersja beta z całym szacunkiem

  2. Pytanie na jakich stołkach wyląduja pozostali doradcy z Zespołu? Mysle że co najmniej dyrektorskich. Sądząc z plotek na CPI szykowany jest znany w Branży człowiek zaprawiony w nurkowaniu w szambie. Ciekawe czy po robocie tez dostanie kopa

  • Takashi napisał:

   Definitely need the measuring cups and the bacon actoin figure for stocking stuffers for the kids (56 to 84 years old!) on my list! Already bought the fun noise makers for all, for Christmas! Last year gave everyone their own pre-made Mirth Box of goodies LOTS of fun and laughter!!!! This year creating Mirth Boxes uniquely designed for each person! More Fun and laughter!

 • Prezes napisał:

  POwodzenia! Ja stąd spier..alam.

 • orto napisał:

  wyraźnie widać, że ta nominacja nikogo nie interesuje

 • krzych napisał:

  No i stalo sie – nowy PESEL i ZMOKU dopiero za rok. Kolejny rok bicia piany. A za rok znowu bedzie za rok. Banki tego typu systemy robia w rok.

 • komto napisał:

  To było niemal pewne po tym, jak MSWiA/CPI przekazało producentom aplikacji mogących zastąpić ZMOKU specyfikację wymagań dopiero w dniu… 7 grudnia 2011, a dostęp do środowiska testowego ciągle jest niemożliwy.

 • pepe napisał:

  przestańcie się już koledzy z CPI kompromitować. Przez 4 lata zdołaliście zrobić wielką KUPĘ.

 • Yossaryan napisał:

  mam 3 postulaty:

  1) zlikwidowac w trybie natychmiastowym CPI a za projekty niech sie wezma ludzie w ministerstwach skoro i tak za to biora kasę

  2) Likwidacja Wladzy Wdrazajacej i przekazanie nadzoru do PARP: instytucja ktora wychwalala pod niebiosa aferzyste jest skompromitowana

  3) Dyrektor Komisarz na czele odtworzonego Departamentu Informatyzacji Z RYNKU a nie kolejny urzedas albo awansowany doradca. jest kryzys i mozna niezlych specjalistow kupic. Takze i takich ktorzy otarli sie o publi i to z sukcesami. Prawdziwymi!

 • grzesiek napisał:

  Po co możliwość zastąpienia aplikacji ZMOKU innymi aplikacjami? Nie potraficie stworzyć działającej aplikacji i dać gminom? Przecież w skali kraju zaoszczędzono by miliony… Narzucić urzędnikom działanie na jednej aplikacji i wszystko będzie działać.

 • zez_prosiaka napisał:

  czytam uzasadnienie do ustawy o zm. ust. o ewidencji ludności i zastanawiam się jak to mozliwe, ze po prawie 3 latach od rozpoczęcia prac nad ZMOKU trzeba przesuwac termin wejścia w zycie ustawy. Smutne. Kazde nieudane wdrozenie IT w administracji mozna uratowac zmieniajac terminy ustawowe? Podobnie było z dowodami i z epuap. Pani rzecznik MSW niezmiennie pogodnie i bez sensu tłumaczy wpadki kolegow w resorcie.

 • Miśek napisał:

  No na nowej stronie MAiC widac wyraznie ze Mr Ostrowski przejal DSI z rak Piotra K

Skomentuj