Czym ma być Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji?

Powstaje w połączeniu z zarządzaniem administracją publiczną i będzie zajmowało się usprawnieniem administracji przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik informatycznych i postępie cyfryzacji.

Głównym jego zadaniem jest nie uszczęśliwianie obywateli w tej dziedzinie, bo oni sobie naprawdę dobrze dają radę bez pomocy państwa. Natomiast administracja, służby publiczne, instytucje publiczne muszą w sposób bez porównania lepszy niż do tej pory korzystać i to na rzecz komfortu obywateli z nowoczesnych technik informatycznych. To będzie główne zadanie nowego ministra w tej dziedzinie.

Chcę państwa zapewnić, że ten wysiłek deregulacyjny właśnie dlatego, że mam tu także mały powód do satysfakcji do tej pory, będzie determinacją wszystkich ministrów i całego rządu bez wyjątku. I bardzo proszę tutaj o solidarną pomoc wszystkie kluby parlamentarne, bo to na pewno, tak jak wiele innych spraw, ale ta na pewno może stać się elementem tej wspólnoty politycznej, jaką powinniśmy stanowić przynajmniej w niektórych sprawach…

…tyle premier Dolald Tusk w exposé. Co z tego wyniknie? Wciąż nie wiadomo. Ale może Minister Boni nie będzie zbyt długo malował kolejnej mapy projektów IT, jak Andrzej M. na początku prac w CPI MSWiA?


komentarzy 9 dla “Czym ma być Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji?”

Skomentuj