CBA zatrzymuje byłych szefów CPI

Sześć osób zatrzymali w środę rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wśród nich są dwaj oficerowie policji i byli dyrektorzy Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

Od rana trwają czynności procesowe w miejscach zamieszkania tych osób, w Komendzie Głównej Policji oraz Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. “Podjęte przez CBA czynności są realizowane na podstawie postanowienia prokuratora z Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Sprawa dotyczy zamówień realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Centralne Biuro Antykorupcyjne na tym etapie nie udziela więcej informacji dotyczących tej sprawy” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie CBA.

Z nieoficjalnych informacji TVN24 wynika, że zatrzymania mają związek z przetargami w MSWiA na sprzęt informatyczny. Z kolei według ustaleń RMF FM, wśród zatrzymanych jest doradca komendanta głównego policji do spraw informatycznych Andrzej M., który wcześniej pracował w resorcie spraw wewnętrznych.


komentarzy 17 dla “CBA zatrzymuje byłych szefów CPI”

 • bywalec_wake_up napisał:

  No proszę , bywalca odhibernowali.
  Co do meritum to polecam ten wątek:
  http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=39482&start=0

 • Miśek napisał:

  No coz Ma byc Cyfryzacja i nowy minister nie chce miec ogonow prokuratorskich. A Bywalec skoro odzyl to moze zna nazwisko nowego Pierwszego Informkatyka RP?

 • Bywalec napisał:

  Mówi się o Michale Bonim… Choć plotki z Batorego nie są jasne. Jedni mówią, że ekipa Piotr Kołodziejczyk i Zbigniew Olejniczak ostanie się albo w MSWiA albo w KPRM, bo dowiedli skuteczności w sprawach tak trudnych, jak nowela ustawy o informacji publicznej. Drudzy mówią zaś, że informatyzacja wróci do MNiSW, i że prof. Barbara Kudrycka już się rozgląda za nowym podsekretarzem stanu. Inni zaś twierdzą, że w koalicji jest już wszystko dogadane, i że informatyzację bierze premier Waldemar Pawlak…

 • Miśek napisał:

  Niezaleznie kto nim bedzie, bedzie mial duzo rozrywek (patrz dzisiejsze) a kasy bedzie mniej (chyba ze Wernyhora Bogucki sie myli)

 • Istvan napisał:

  Jakoś dziwnie w newsach umyka ten wątek (z RMF): “oraz trzy osoby odpowiedzialne najprawdopodobniej za korumpowanie urzędników ze strony firm”.

 • sadmin napisał:

  Oby tylko teraz Kolegom z MSWIA i CPI nie opadły skrzydełka; mają 2 miesiące na uruchomienie pl.ID

 • orto napisał:

  GW pisze o drukarkach. Nudny temat

 • romek_duś napisał:

  jakie pl.id, o czym mówicie. nie będzie zadnego pl.id, sraka na kazdym froncie

 • sadmin napisał:

  @romek_duś: jeżeli tak komentują pracownicy mswia to rzeczywiście nic z tego nie będzie; a niestety komentują…

 • romek_duś napisał:

  @sadmin pracownicy MSW dusili sie ze smiechu, jak weseli chłopcy z CPI mówili o fajnym systemie i wydawali kasę. potem był moment powagi, bo kasa poszła, a tu dupa. po wczorajszej akcji, kto tylko może, woli nie ujawniac, ze ma cos wspólnego z plid.

  • saluti napisał:

   @romek_duś: kłopot w tym, że pracownicy MSW albo duszą się ze śmiechu, albo jak szaraki pod miedzą trzęsą się ze strachu – efekt ten sam od lat, nic się nie dzieje, marazm, im mniej się robi tym większa radocha. Chciałoby się tylko kibicować, a tu od nowego roku nowe idzie – i trzeba się będzie w końcu wziąć do roboty, bo ktoś konsekwencje wyciągnie z tego obijania …

 • Miśek napisał:

  Ciekawe jak gleboko beda kopac. Czy tylko wezma sie za Endrju i spolke czy i za tych ktorzy nimi kierowali z tzw. Batorki …

 • Specjalista ds sprzed z HP napisał:

  W zarzutach widnieje suma 212 tysięcy złotych, które miał wziąć dyrektor od przedstawiciela firmy. Jednak według ustaleń Radia RMF FM, prokuratorzy mają dowody świadczące o tym, że Andrzej M. wziął o wiele więcej – prawie dwa miliony. I o taką kwotę wkrótce zwiększy się zarzut.

 • Zdzisiek załatwię to szefie napisał:

  Panika jest w dużych spółkach IT podobno niszczone sa dyski i ludzie zastanawiają się nad ucieczką z kraju, szczgolnie osoby podkupione z urzędów które potem ustawialy przetargi.

 • JK napisał:

  @Zdzisiek itd: he he he ale prawdziwy strach u d,,py maja fiormy “doradcze” ktore zalapaly sie na tzw. ramowke i ktore “uzasadnialy” madre pomtysly Andrzeja M i spolki

 • bomi napisał:

  Byłemu dyrektorowi Andrzejowi M. pomimo pobytu w areszcie cały czas nie brakuje pomysłów na informatyzację administracji…http://machnacz.eu/

Skomentuj