Nowe gwiazdy IT wybrane

Podczas wczorajszej Gali Społeczeństwa Informacyjnego w Zamku Ujazdowskim ogłoszono tegorocznych laureatów nagrody Info-Star 2011 przyznawane przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i Centrum Promocji Informatyki.

W kategorii “osiągnięcia biznesowe” tytuł został przyznany Pawłowi Czajkowskiemu, prezesowi HP Polska. W kategorii “rozwiązania informatyczne” uhonorowano Janusza Dygaszewicza, dyrektora Departamentu Programowania i Koordynacji Badań w Głównym Urzędzie Statystycznym. Z kolei Anna Beata Kwiatkowska, z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, została nagrodzona w kategorii “promocja teleinformatyki”.

Przed wręczeniem statuetek Info-Star nagrodzono młodych laureatów ogólnopolskiego konkursu informatycznego TIK?-TAK!, zorganizowanego przez Polskie Biuro ECDL. Wśród laureatów, którzy wykazali się najlepszą wiedzą z zakresu informatyki, znalazło się 5 uczniów szkół podstawowych, 4 uczniów gimnazjów i 3 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Pamiętamy, jak kiedyś jeden z redaktorów Computerworld otrzymał Info-Stara…


komentarze 4 dla “Nowe gwiazdy IT wybrane”

 • Albert napisał:

  Niestety, znowu siwe głowy, duże brzuchy, innymi słowy towarzystwo wzajemnej adoracji. Chciałbym tam zobaczyć młodych, którzy tworzą firmy i rozwijają nowe pomysły biznesowe. Doskonale poruszają się w obecnej rzeczywistości wirtualnej. Tymczasem większość z obecnych nie potrafi ustawić drukarki w swoim kompie nie mówiąc już o prostych operacjach w komórce.
  To nie tak powinno wyglądać.

  • jeremy irons napisał:

   Ja jestem młody i nie potrafię ustawić drukarki w swoim kompie. Dlaczego to musi być tak skomplikowane ? Do programów firmy Microsoft tych biurowych sa potrzebne książki 500 stronicowe,a na szkoleniach niczego się i tak nie dowiem, bo wszystko jest tajne. Instrukcje obsługi powinny być obowiązkowe do każdego programu i trzeba upraszczać je żeby ludzie mogli z nich intuicyjnie korzystać. To jest zadanie dla producentów i kropka.

 • Siwy brzuch napisał:

  Panie Albert, załóż Pan nagrodę i będzie wyglądało, jak trzeba. Irytują wykluczeni z powodu braków w czymś tam, czymś tam. Skałę Tarpejska zamknięto, jakiś czas temu, a światem od dawna rządzi umarł, prostata i elegancja. Sio, do swojej piaskownicy!

 • orto napisał:

  proponuje obejrzec liste laureatow z lat poprzednich – szybko sie okaze ze młodych nie brakowało, np cala ekipa z MSP itp

Skomentuj