Stało się…

…nowych dowodów nie będzie do 1 stycznia 2013 roku. Właśnie oficjalnie ogłosiło to mailem zatytułowanym lakonicznie “Komunikat” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Powodem jest “przedłużające się postępowanie przetargowe na dostawę blankietów dowodów osobistych” – informuje MSWiA. Jak tłumaczą, w trakcie przetargu oferenci – startują w nim m.in. PWPW i konsorcjum firmy Consortia – złożyli odwołania, które zgodnie z prawem były rozpatrywane przez Krajową Izbę Odwoławczą co w konsekwencji wpłynęło na przedłużenie postępowania.

A propos prowadzenia projektów w informatyzacji. Jak donoszą nam z Batorego, podobno układ ma być taki: Centrum Projektów Informatycznych poprowadzi wszystkie projekty z całej administracji centralnej, Centralny Ośrodek Informatyki to superserwerownia dla wszystkich systemów, a Międzyresortowy Operator Systemów Teleinformatycznych to wewnętrzna siec całej administracji. Natomiast komórki informatyki będą we wszystkich urzędach likwidowane albo ograniczone do roli „chłopców od zmiany tonerów”. Ciekawe co na to największy software house w Polsce – Ministerstwo Finansów?


komentarzy 7 dla “Stało się…”

 • Yaico III napisał:

  This is the end
  beatifull friend
  This is the end
  my only friend, the end
  of our elaborated plans the end
  of everything that stands, the end
  ….

 • Matja napisał:

  Stało się to, co było nieuniknione przy takim prowadzeniu projektu, jakie mieliśmy od samego jego początku. Można to było zrobić rok temu i uzasadnić to sensownie – Panowie jak zwykle wybrali wariant, w którym kompromitują się najbardziej. Z drugiej strony za tym wszystkim stoi taka kasa, że większość aktorów tego żenującego widowiska się nawet nie krępuje w ostentacyjnym przeszkadzaniu. No, ale co takiemu (jednemu, czy drugiemu) może się stać?

 • Yaico III napisał:

  Dla mnie charakterystyczne jest ze sprawa zostala ujawniona w kontekscie rocznicy smolenskiej tak zeby ta zadyma ja przykryla. Zalosne ze nie maja nawet cywilnej odwagi powiedziec sorry weszlismy w krzaki.

  Nie wiem czy “wolna raczka” z PW2 to dobry pomysl ale do tej pory tak bylo robione i bylo gut.

 • olo napisał:

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/504705,numer_rejestracyjny_zostanie_przypisany_do_auta.html

  Kolejny genialny pomysł MSW. Nie mozna skończyć projektów rozpoczetych, zróbmy sobie nowy

 • Bywalec napisał:

  A jeszcze 7 lutego CPI MSWiA chwaliło się: “Już wkrótce wszystkie urzędy gmin będą wydawać nowe dowody osobiste. Aby ich praca przebiegała sprawnie CPI MSWiA podpisało umowy z firmami: Zakład Systemów Komputerowych „ZSK” Sp. z o.o. oraz ACTION S.A. na wyposażenie urzędów gmin w tzw. urządzenia brzegowe.”

 • zbigniew napisał:

  W 2008 roku był wywiad z Witkiem Drożdżem – “za dwa lata Polska będzie cyforwa” czy jakoś tak ;-))
  Owszem, każdy może kupic IPODA.

  @Bywalec – zdaje się jest to zasadniczy problem naszej administracji państwowej, mozna opowiadac dowolne głupoty, wydawać ogromne pieniądze (bez kontroli) na niekończące się projekty i NIKT NIGDY NIE PONOSI ZA TO KONSEKWENCJI. Co dalej będzie z pl.id? Komputery za dwa lata pójda na złom? Kupi sie nowe, jaki problem. Aplikacja ZMOKU? Zrobi sie nową, co z tego, że ustawa o EL się zmienia, a zmiany USC wywalą do góry nogami całe plid! Dowody rejestracyjne – alez bardzo proszę, mamy zaje.isty pomysł jak je wydawać! Co prawda CEPiK może zbytno nie działa, ale w dwuletnim okresie przejściowym wydamy specjalne papierowe zaświadczenia obywatelom. Przez ePUAP oczywiscie. To taka platforma, która prawie działa. W razie problemów prosimy dzwonic do skutku na 112.

 • Yaico III napisał:

  @zbigniew: no wlasnie wszystko jest super bo wszystko PRAWIE dobrze dziala a CW publikuje zlosliwe artykuly ludzi ktorzy w zyciu niec nie osiagneli i nic nie potrafia. No i ten Bywalec.

Skomentuj