Wraca też Andrzej Sowiński…

Choć nie do HP, z którego odszedł w listopadzie, a gdzie właśnie na jego poprzednie miejsce przyszedł Wojciech Gaca.

Andrzej Sowiński objął właśnie funkcję dyrektora generalnego NCR Polska, gdzie zastąpił Krzysztofa Gajóra, który opuści firmę wraz z końcem sierpnia z powodów osobistych. Andrzej Sowiński przez ponad 9 lat był związany z HP Polska, tuż przed odejściem pełnił funkcję dyrektora generalnego Działu Komputerowych Systemów Osobistych (PSG), którym kierował przez ponad 7 lat. Był również jedną z osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie procesu połączenia w Polsce Hewlett-Packard z Compaq Computer.

Jak się dowiadujemy ten rok to ogólnie sporo zmian kadrowych w polskiej branży IT…


komentarzy 10 dla “Wraca też Andrzej Sowiński…”

 • Głos z boku napisał:

  Śpicie towarzysze oj śpicie…o A. Sowińskim wiadomo o 1 sierpnia. Co do zmian w tym roku, bądźcie pewni, że to nie koniec jeszcze…

 • Jerzy napisał:

  Oj spicie, spicie… Z lasu i paproci (czyli biurokracji) donosza ze lesne ludki w MSWiA stoczyly heroiczny boj prewencyjny zeby na wakat po dr Wiewiorowskim nie zlozyl papierow ktos niewlasciwy. Podobno sie udalo ;-P

 • Dean napisał:

  Spia jak cholera, Andrzej Nojszewski zostal szefem Software’u w HP, Rotter bedzie Dyr. Handlowym w Oracle a Kawecki zajmie sie sposcizna po Sunie.
  Zeby nie wspominac o migracjach IBM Microsoft tudziez IBM HP

 • Miro ale nie Ten napisał:

  Spia az chrapanie slychac.
  @Jerzy: No to lesne ludki beda smutne podobno Kolodziej osobiscie raczyl polecic uwalic przetarg
  @Dean: No wlasnie szykuje sie cala seria transferow do Sygnity w tym przynajmniej dwa ktore mnie zamurowaly

 • Bywalec napisał:

  Andrzeja Nojszewskiego sprawdziliśmy. Już kieruje działem oprogramowania w HP Polska. Dwóch transferów do Oracle jeszcze nam nie potwierdzono.

 • Dean napisał:

  @ Miro: :)))

  @ Bywalec: Kiedys nie potrzebowaliscie “hard evidence”, coz czasy sie zmieniaja.

  Z rzeczy potwierdzonych: nowy dyr handlowy w EMC prosto z Oracle plus exodus z Sun / Oracle

 • Skulptor napisał:

  @Miro: Jak ich nazywasz “leśne ludki” nie mają najmniejszych szans bo min Jerzy ma określone zdanie o tzw. Gmachu. Dlatego myślę, że wakat po miejsce dyr. Wiewiórowskim (a mówią że nie tylko) zajmą ludzie z realnymi osiągnieciami w terenie. Zresztą o ile wiem min. Kołodziejczyk rozmawiał nawet z kilkoma osobami z biznesu.

 • Bywalec napisał:

  @Dean: Ale zmyślonych informacji też nie publikowaliśmy. Roter jeszcze nie w Oracle, choć rozmowy trwają. Co do Pana Kaweckiego to… plotka.

 • Dean napisał:

  @Bywalec : Zmyslonych hmmm zastanowmy sie, obecny Dyr hand Sun’a nie bedzie szefem Dzialu Serwerow i storage hmm chyba jednak bedzie zewnetrzny transfer ….

 • bywalec.computerworld.pl napisał:

  Wraca tez andrzej sowinski.. Amazing 🙂

Skomentuj