“Gwiazdy” polskiej informatyki

Wczoraj (17 maja) nagrody Info Star otrzymali – z rąk firmy Centrum Promocji Informatyki, tej która organizowała polskie stoisko na targach CeBIT oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego – Witold Drożdż, Piotr Waglowski i Jarosław Główka.

Witold Drożdż – od listopada 2007 r. do marca 2010 r. – jako Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiedzialny był za rozwój społeczeństwa informacyjnego, informatyzację administracji publicznej, rejestry państwowe, sprawy obywatelskie i infrastrukturę teleinformatyczną. Został on uhonorowany nagrodą Info Star za “osiągnięcia w dziedzinie zastosowania teleinformatyki w sektorze publicznym“. Wśród tegorocznych nominowanych byli także: Jan Maciej Czajkowski oraz Kajetan Wojsyk – obaj reprezentujący IT w administracji samorządowej, choć Kajetan Wojsyk trafił w końcu do MSWiA.

Za zasługi w “propogawaniu prawa teleinformatycznegostatuetkę Info Star otrzymał Piotr Waglowski, twórca serwisu Vagla.pl. W gronie nominowanych znaleźli się również: Marcin Maruta oraz Jarosław Mojsiejuk.

W tym roku przyznano po raz pierwszy nagrodę w kategorii “Junior biznesu teleinformatycznego“. Otrzymał ją Jarosław Główka, od 2008 r. prezes zarządu rodzinnej firmy Systemy Komputerowe Główka. Wśród nominowanych byli także: Andrzej Gąsienica-Samek oraz Arkadiusz Seńko i Maciej Zawisza.

Nagroda Info Star przyznawana jest od 1993 r. Została ustanowiona z inicjatywy Centrum Promocji Informatyki przy współpracy z Biurem Reklamy (d. Zarząd Targów Warszawskich). Od tegorocznej edycji współorganizatorem konkursu jest także Polskie Towarzystwo Informatyczne. Wręczenie statuetek tegorocznym laureatom odbyło się podczas Wielkiej Gali Społeczeństwa Informacyjnego na Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

@prezydent, j-22, Wrocek, Palikot – jak na razie to nie my przyznajemy nagrody dla Witolda Drożdża 🙂 I nie sądzę, abyśmy go uhonorowali po odejściu z MSWiA…


komentarzy 19 dla ““Gwiazdy” polskiej informatyki”

 • Prezydent napisał:

  założylismy sie o flaszkę.
  Na pewno Wiesiek Wam nie odpusci. Dacie Lidera dla Witka i tyle…

  Przecież gdyby nie on, nie było by tak kiepskiej obecnie informatyzacji o czym PTI i PIIT mówił na panelach ŚDSI, których wysłuchałem z żywym zainteresowaniem. Biedny minister Kołodziejczyk. Jak on teraz posprząta ten bajzel po Witku??????

 • premier napisał:

  @ Kolodziejczyk nic nie posprzata bo by musial sciagnac paru gosci ktorzy maja przerabane w MSW, a tego nie zrobi bo sie cyka o stolek.

  A tak BTW polerujecie juz statuetke Lidera dla Witka?

 • J-22 napisał:

  Helou, helou 🙂 🙂 Czuje ze bede mial flaszke. Mysle ze ze wzgledu na kaliber Witka Drozdzowego przydalby sie jakis koniaczek na ten przykladowo Martell :)))

 • J-22 napisał:

  A tak BTW na Gali zabraklo paru osob, ktore w czasach nie tak odleglych mocno mieszaly w tzw. spoleczenstwie informacyjnym

 • VaGla napisał:

  Jakie to szczęście, że mnie się przynajmniej nikt nie czepia.

 • j-22 napisał:

  Spoko VaGla zawsze sie cos znajdzie, najlepiej jakaś gustowna teczuszka … 😉 😉

 • VaGla napisał:

  Oj, tam. Nie przypuszczam, by teczuszka na mnie gdzieś się komuś zgubiła, żeby trzeba było ją potem znajdować :>

 • j-22 napisał:

  @VaGla: nie ma sprawy pogadamy z kim trzeba i zmajstruje sie co trzeba. W Akademii Spraw Wewnętrznych im Felixa Dzierzynskiego nie takich rzeczy uczyli 😉

  • Lindsay napisał:

   I love the print such a beautiful, modren baby blanket. My daughter would love to cuddle up underneath it. I’d love to win the yellow-trimmed one. :)Thanks for the chance!Vanessa

 • fitur napisał:

  Ostatni prawie codziennie na korytarzach na batorego widywany jest niejaki Leszek Sikorski z CSIOZ. Czyżby chciał wkupić się w łaski kołodziejczyka? Niech nowy wiceminister uważa i nie dał się zwieść kolejnym obiecankom cacankom Wielkiego Informatyka ds Zdrowia.

 • Yo Yo napisał:

  Sikora odwiedza Kolodziejczyka bo chlopaki z Poznania graja razem :)) A tak BTW Konferencja miedzyrzadowa eGovernment ktora miala byc hitem polskiej prezydencji odbedzie sie nie we Wroclawiu a w … Poznaniu :)))

 • tatus napisał:

  To są umowy, które CSIOZ podpisał z firmami niejakiego Bolesława Szafrańskiego – Milstarem i Bonair. Umowy zostały zawarte w niekonkurencyjnym trybie. 1/Doskonalenie infrastruktury teleinformatycznej w procesie rozwoju usług w ochronie zdrowia. Umowa z Bonair- Cena umowy 36 600 zł 2/Bezpieczeństwo danych medycznych w Systemie Informacji Medycznej. Umowa z Bonair – cena umowy 36 000 zł 3/Analiza i określenie klasy modelu danych oraz uwarunkowań europejskich i krajowych ram interoperacyjności dla potrzeb elektronicznej platformy gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych. Umowa z Milstar – cena umowy 66 199 zł 4/Analiza i opracowanie założeń koncepcyjnych dla warstwy uniwersalnych usług dostępu do rejestrów medycznych umocowanych w przepisach prawa. Umowa z Milstar – cena umowy 64 660 zł 5/Ekspertyza Studium wykonalności PIOZ. Umowa z Milstar – cena umowy 62 200 zł 6/Identyfikacja i klasyfikacja medycznych rejestrów publicznych pod kątem opracowania założeń programu oceny ich stanu oraz procedur ich przygotowania do automatycznego przetwarzania w procesach realizacji zadań publicznych drogą elektroniczną. Umowa z Milstar – cena umowy 66 200 zł 7/Metodologia tworzenia modeli informacyjnych publicznych rejestrów medycznych. Umowa z Bonair – cena umowy 63 440 zł 8/ Analiza, konsultacja i opracowanie propozycji w zakresie tematyki i zakresu projektów wspierających realizację zadań związanych z PIOZ. Umowa z Milstar – cena umowy 59 414 zł 9/Umowa na świadczenie usług wsparcia w ilości 1500roboczogodzin. Umowa z Milstar – 338 550 zł 10/ Umowa z wolnej ręki na 50 % rozszerzenie wsparcia w ilości 1500 godzin. Umowa z Milstar – cena umowy 169 275 zł Na “liście płac” Sikorskiego jest też Jerzy Nowak – wpływowy działacz Polskiego Towarzystwa Informatycznego, bliski znajomy B.Szafrańskiego i wielu byłych i obecnych wysokich urzędników MSWiA. W grudniu 2008 CSIOZ zawarł z jego firmą – Zakład Projektowania Systemów dwie umowy. Oto one: 1/”Propozycja metody zarządzania projektami informatycznymi oraz struktura biura projektów dla CSIOZ”. Wartość umowy 66 185 zł. 2/ “Metoda szacowania kosztów przedsięwzięć informatycznych”. Wartość umowy 66 199,64 zł Należy pamiętać. Próg dla zamówień publicznych w 2008 to 66 220 zł.

 • chudzielec napisał:

  @Yo Yo

  Co to za konferencja?

 • Jerzy K napisał:

  @chudzielec: Podejrzewam ze Yo Yo chodzilo o konferencje ministerialna nt eGovernment jaka co dwa lata organizuje w UE kraj ktory sprawuje prezydencje. Ostatnia byla w Malmoe teraz kolej na nas. A tak BTW skad ten Poznan do tej pory mowilo sie o Wroclawiu

 • Felix napisał:

  Prosze Panstwa, z tego ze ktos powiedzial w Malmoe “do zobaczenia za dwa lata we Wroclawiu” nic nie wynika. Konferencja bedzie tam gdzie pasuje krajowi prezydencji najlepiej i w tym kontekscie Poznan to dobry wybor (tereny MTP).

 • Ciekawy napisał:

  Hej Bywalec, sila ciekawego w Branzy sie wyprawia a ty milczysz. Na ten przykladowo informatycy zwiazani z PiS urzadzili wlasna konfe na UKSW.

 • Prezydent napisał:

  @Vagla: Obiektywnie rzecz ujmując Piotr Waglowski i Jarosław Główka otrzymali nagrodę Infostara zasłużenie. Witold Drożdż otrzymał nie.
  Jego zasługi przy wieloletnich i niepodważalnych osiągnięciach Jana Macieja Czajkowskiego i Kajetana Wojsyka są żadne.

 • ciekawy napisał:

  A co teraz robi WD? Czy wrócił do pracy u Wieśka, gdzie pracował przed przyjściem do MSWiA?

 • Jerzy_K napisał:

  Ciekawe rzeczy sie dzieja mimo lata. Koledzy z kraju a konkretnie z ul. Pawinskiego 17/21 doniesli mi ze nadkomisarz Endrju juz jest na wylocie. A czy juz wiadomo kto jest (nie)szczesliwym nastepca?

Skomentuj