Polskę Wschodnią czas podłączyć

Z prawie rocznym opóźnieniem Ministerstwo Rozwoju Regionalnego odebrało dzisiaj studium wykonalności, mające przygotować rozpoczęcie projektu sieci szerokopasmowej pięciu województw Polski Wschodniej. Projekt wreszcie ruszy z miejsca.

Urzędnicza ostrożność charakteryzująca wiele projektów unijnych, każe obudowywać te wstępne prace tysiącami stron dodatkowych dokumentów, załączników, analiz, poprawek i innych biurokratycznych podkładek, mających dowodzić, że nikt z urzędników podejmujących decyzje się nie pomylił. Furtka do kolejnych poprawek podobno została uchylona.

Słyszeliśmy, że UKE wytknęło MRR, że taki sposób prowadzenia projektu może zgubić jego sens i go niepotrzebnie opóźnia. Teraz inwestujący samorządowcy muszą się nauczyć współpracować z operatorami, zaniepokojonymi, że ktoś może przeszkadzać w “nicnierobieniu”.


komentarze 2 dla “Polskę Wschodnią czas podłączyć”

  • eMeSWu napisał:

    Gratuluje, bo na miescie (z calym szacunkiem dla Wykonawcow) zaczely juz kursowac dowcipy o niekonczacym sie projekcie 😉

    Piszecie Bywalec o opini UKE. A ja jestem ciekawy jakie stanowisko zajmuje w tej sprawie MSWiA, badz co badz jest to wciaz minister wlasciwy ds. informatyzacji. Ale podejrzewam ze nie ma zadnego jak w wielu sprawach zwiazanych z tzw. spoelczenstwem informacyjnym. Szkoda.

  • megas napisał:

    No a teraz trzeba to zbudować. Ale to pikuś ;). Orły samorządowe już zacierają ręce do roboty

Skomentuj