Więcej zmian w informatyzacji administracji

Zgodnie z plotkami z Kancelarii Premiera RM, Donald Tusk – w ramach koalicyjnego pojednania – myśli o przekazaniu odpowiedzialności za informatyzację wicepremierowi Waldemarowi Pawlakowi, kierującemu resortem gospodarki.

Pretekstem ma być uchwalona, głęboka nowelizacja ustawy o informatyzacji administracji, przesuwająca nacisk na zagadnienia związane z e-biznesem, bliskie Waldemarowi Pawlakowi.

Mniej oficjalnie mówi się, że jest to sposób na zmniejszenie siły Grupy Schetynowców zakolegowanych z informatyzacja.

Ciekawe, jak to wpłynie na kompetencje Centrum Projektów Informatycznych MSWiA? Tym bardziej, że mówi się o przejściu Witolda Drożdża do “cywila”.


komentarze 4 dla “Więcej zmian w informatyzacji administracji”

 • Znany napisał:

  Oj Bywalec, masz wolny refleks. Taka “pojednawcza” propozycja padla przy okazji glosowania nad Wasermanem i spolka, ale Strazak podobno wolal anulowanie dlugu wyborczego. Moze jednak jest aktualna.

 • Nieznany napisał:

  Niby w jaki sposób ustawa o informatyzacji przenosi nacisk na e-biznes ? To jakieś nieporozumienie. Problem polega na tym, że komitet sterujący krajem nierozumie, że gospodarka oparta na wiedzy to jest co innego co społeczeństwo informacyjne. To są inne tematy. A trzecim tematem jest infrastruktura. Albo więc nowy resort, albo podział zadań pomiędzy MSWiA, MG i MI.

 • Poznany napisał:

  jak dla mnie najlepszym rozwiazaniem bylby nowy (a zasadniczo odtworzony) resort bo podzial zadan mamy teraz i wyglada to wlasnie tak jak we wpisach Bywalca. Jest o tym ciekawy artykul w jubileuszowym CW “Ostatni ekspress z Lizbony”.

 • zdegustowany napisał:

  @zapozanany: Zbastuj facet. Kto ci bedzie robil takie reformy na niecale dwa lata do wyborow. W nowym rozdaniu prosze bardzo. Wystarczy ze zaiteresowani zaczna ze soba na powaznie gadac.

Skomentuj