Przeceniony kryzys?

Kryzys wyjątkowo łagodnie obszedł się z Polską, czego część producentów nie doceniła rezerwując zbyt małe moce produkcyjne w Chinach. Teraz ma problemy z dostawami.

Marek Borówka, dyrektor generalny Lenovo Polska cieszy się, że konkurencja ma problemy z dostawami. Dzięki temu być może “wskoczy” na 3. miejsce na polskim rynku komputerów PC. Dostawy ma zabezpieczone, bo chiński koncern ma własne fabryki. Pozostali muszą liczyć na partnerów z Chin, którzy na początku kryzysu drastycznie ograniczyli moce produkcyjne i odesłali pracowników do domu. Teraz trudno – z dnia na dzień – je odbudować. Tymczasem po bardzo słabym pierwszym kwartale i rozpędzającym się rynku w drugim, trzeci kwartał był “rewelacyjny“. Tak przynajmniej ocenia go Marek Borówka. Cieszy się zapewne także Dell, który ma fabrykę w Polsce.

Jak słyszeliśmy, nie tylko producenci komputerów mają problemy z dostawami z Chin. Podobnie jest np. z Cisco. Niektórzy polscy partnerzy tej firmy narzekają, że trudności te mogą wręcz przełożyć się na kary płacone klientom za spóźnione dostawy. Być może skorzysta na tym znowu chiński koncern – Huawei, który robi “klony” rozwiązań Cisco.


Jeden komentarz dla “Przeceniony kryzys?”

Skomentuj