Grupa TP znowu nie zostanie integratorem?

O planach spółki przejęcia firmy zajmującej się tego typu działalnością mówi się od klilku lat. Ostatnio Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada, czy Telekomunikacja Polska może przejąć ATM SI. Specjaliści szacowali wartość tej firmy na nieco ponad 30 mln zł.

Tymczasem, jak podaje dzisiejszy Parkiet, Tadeusz Czichon, wiceprezes ATM deklaruje, że sprzedaż części udziałów ATM SI (nie przesądzając, czy będzie to pakiet większościowy) będzie możliwa jedynie przy wskaźnikach rynkowych. “Dla mnie najważniejszy jest wskaźnik cena/zysk” – twierdzi. Średni wskaźnik C/Z dla giełdowych spółek IT przekracza 10. Przy zakładanym przez ATM SI na ten rok zysku netto na poziomie 8 mln zł daje to wycenę całej spółki na 80 mln zł. Czy Grupa TP, przy obecnych oszczędnościach, zdecyduje się na ten krok?

Jak się nieoficjalnie dowiaduje Bywalec, to już co najmniej trzecie podejście Grupy TP do przejęcia integratora. Wcześniej firma prowadziła rozmowy z Solidexem i złożyła taką propozycję NextiraOne Polska…


komentarze 2 dla “Grupa TP znowu nie zostanie integratorem?”

Skomentuj