Winuel bez Kosturków i strony WWW?

Parę dni temu z funkcji prezesa Winuela odwołano Bogdana Kosturka, brat Andrzej – zapewne w geście solidarności – sam odszedł. Dziś protestują pracownicy Winuela, a strona firmy została “odłączona”…

Sygnity w oficjalnym komunikacie stwierdza – Niedawne decyzje personalne, w tym odwołanie z funkcji wiceprezesa zarządu Bogdana Kosturka należy interpretować w dużej mierze jako wynik braku satysfakcjonujących rezultatów w obszarze efektywności pionu realizacji. Tymczasem Bogdan Kosturek – będąc zarazem prezesem Winuela – odpowiadał za sektor utilities, jedyny, którego sprzedaż rosła w tym roku. Zapewne dlatego dziś protestują pracownicy Winuela. Przesłali oni na ręce Piotra Kardacha list, w którym stwierdzają m.in., że odwołanie Bogdana Kosturka, a także sygnalizowane zamiary odejścia innych osób będą początkiem końca Winuela i spowodują nieodwracalną utratę pozycji rynkowej Grupy Sygnity w sektorze utilities. Sugerują oni nawet chęć sprzedaży tej spółki przez Sygnity, czemu Piotr Kardach – obecny prezes Winuela – zdecydowanie zaprzecza. Przypomnijmy, obaj bracia Kosturkowie weszli do zarządu Sygnity, gdy “kontrolę” nad nim przejęły osoby z dawnego Emaxu. Wówczas z dawnego zarządu Computerlandu pozostała jedynie dyrektor finansowa.

Na problemy wewnętrzne osób związanych z sektorem utilities nakładają się konflikty osób z byłego Computerlandu (odpowiedzialnych niegdyś za projekt ALSO) oraz Aramu. Jakiś czas temu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej odwołano Dariusza Boguckiego z funkcji dyrektora tamtejszego departamentu IT (obecnie pracuje w Eficom, która zajmuje się projektami unijnymi), ten ponoć sprzyjał ALSO’wcom. Funkcję tę – jak podają nasi czytelnicy – objął jego zastępca Marek Kulawczyk. Ten zaś “sprzyja” Aramowi. Może dlatego nie doszło do fuzji tej firmy z Sygnity?

Ps. Jak donoszą nasi czytelnicy, 31 sierpnia wymówienia w Sygnity otrzymało 70 osób (poza planowanymi 200, które mają zostać zwolnione w tym roku).


komentarzy 10 dla “Winuel bez Kosturków i strony WWW?”

 • a napisał:

  Co to za bzdura z “odłączeniem” strony www? W całej grupie (Sygnity, Max Elektronik, PB Polsoft, Sygnity Technology, WINUEL) są nowe portale i zmiany te nie są w żaden sposób związane z obecnymi wydarzeniami.

 • b napisał:

  ciekawa jestem jakie są prawdziwe powody odwołania kosturków z winuel i sygnity. jak dotad znamy tylko wyjasnienia zarzadu sygnity. a “bracia” milczą. pewnie andrzej kosturek jest lojalny wobec brata, ale z tego co wiem, to raczej podejmuje decyzje oparte na logicznych argumentach. o bogdanie kosturku raczej kraza opinie, ze jest bardzo probiznesowy, jak na speca od technologii, wiec nie chce mi sie wierzyc, to on byl przeciwnikiem restrukturyzacji. cos mi tu pachnie nieprawda w informacjach zarzadu sygnity. gdzie lezy prawda ? media donosza, ze andrzej kosturek odmawia komentarzy. ciekawe dlaczego?
  moze bywalec podrazy temat, bo zapowiada sie ciekawy watek.

 • clex napisał:

  ludzie, czytajcie raporty okresowe a ”docenicie” probiznesowy drive bogdana i andrzeja kosturkow. w raporcie za h1 2009 juz nie ma wynikow jednostkowych, sa tylko skonsolidowane, czyli nie widac przeplywow miedzy spolkami. jezeli winuel i zalezny max electronic pracuja dla utilities, telco i przemyslu to za ok 150 m pln rocznie nie da sie utrzymac ok 600 osobowego zespolu i masy kontraktowcow. Po prostu dluzej juz nie dao sie przykrywac trupa kolderka. pusty smiech ogarnia gdy slysze o wzroscie sprzedazy w utilities, jezeli w q1 zrobbiono ok 12 mln pln. dla przypomnienia fanom prezesow – cl i winuel za najlepszych lat mieli ok 180 m pln.
  po raz pierwszy dm millennium a potem sam sielicki w forbes-ie potwierdzili, ze fuzja emax i sygnity nie jest sukcesem i ze mozna ja bylo zrobic lepiej. tylko ze obenci przy fuzji to kardach oraz bracia kosturkowie.
  nota bene ludzie z winuela sa mistrzami korespondencji – po fuzji z cl krazyl w firmie list od andrzeja kosturka do zalogi winuela. z zadecia zostalo po dwoch latachzostalo skomlenie o powrot do zycia.
  mam nadzieje, ze reszcie zarzadu sygnity wystarczy determinacji w odkrywaniu prawdy o grupie kapitalowej a fanom d. zarzadu winuela zyce sukcesow w netline-bis i innych spolkach.

 • dfr napisał:

  ALE SYFIOZA ZAPANOWAŁA !!!

 • Bywalec napisał:

  Hmmmm, próbowaliśmy adresów http://www.winuel.pl, http://www.winuel.com.pl, szukaliśmy strony przez Google…

 • c napisał:

  Ciekawe, że Sielicki zaczął się nagle interesować swoją dwaną spółką?

 • Dariusz Bogucki napisał:

  Informuje, ze w czasie kiedy bylem dyrektorem DI MPiPS (XII 2007 – IV 2009) nie zawieralem zadnych umow z Sygnity S.A. ani tez z zadna spolka Grupy Sygnity.

 • vader napisał:

  @Dariusz Bogucki: to prawda, a Kulawczyk tak długo donosił na Pana, aż przestał być Pan Dyrektorem. Kulawczykowi wcześniej ta sztuczka nie udała się w Min. Spr., więc razem z Aramem stamtąd szybko wyleciał.

 • smutny napisał:

  Szkoda, ze Kosturkowie sa tak pozadnymi goscmi, ze nawet w takich okolicznosciach nie chca dzialac na niekorzysc spolki i nie chca wyjawic prawdy dotyczacej Kardacha i calego tego zamieszania, ktore bez wiekszego zaglebiania widac, ze smierdzi na kilometr.

 • a napisał:

  www_winuel_com_pl działa. Na stronę można też wejść przez www_sygnity_pl/winuel

Skomentuj