Niepoprawny MS

Microsoft ewidentnie ma swój dzień w mediach. Informacji o firmie zdecydowanie więcej dzisiaj, ale to nie za sprawą zbliżającej się premiery Windows 7. Karierę robi podchwycona przez internautów wpadka retuszowa.

195148-small

To zestawienie obiegło już cały internet. Ktoś w oddziale Microsoftu próbował dostosować zdjęcie (użyte w kampanii promującej produkty Exchange/Office) do polskich warunków. Tak żeby przekaz był… “mniej amerykański”. Idea w sumie słuszna, ale realizacja nie do końca się powiodła. Wykorzystano zdjęcie ‘ze stocków’ z centrali MS, ale wyretuszowano Afroamerykanina zastępując go białoskórym menedżerem. Nieźle się oberwało za to firmie. Teraz polska strona Microsoftu promująca oprogramowanie dla biznesu, wita już odwiedzających orginalnym ‘amerykańskim’ zdjęciem.

Obce są nam jakiekolwiek rasistowskie uprzedzenia, ale mamy też nadzieję, że teraz Microsoft Polska w ramach niewłaściwie pojętej poprawności politycznej nie będzie serwować wszystkich swoich reklam z obowiązkowym wizerunkiem grupy Azjatów i kilku czarnoskórych dzieci.


komentarze 2 dla “Niepoprawny MS”

  • nik napisał:

    Wyretuszowano nie do kona 😉 Oryginalna dłoń została na polskim zdjeciu 😉 M$ nic nie umie dobrze zrobic ;-(

  • Laufer napisał:

    U tych ludzi z reklamy głowy sterczą pod mało anatomicznymi kątami, cóś jakby mieli skręcone karki.
    Nb. dobrze przynajmniej że jeśli manager jest kobietą to ma prawo być biały.

Skomentuj