Kolejna zmiana szefa IT

Wojciech Komuda został nowym Dyrektorem Departamentu Informatyki i Telekomunikacji w Banku Ochrony Środowiska. “Jednym z podstawowych zadań nowego szefa IT jest reorganizacja informatyki w BOŚ, która ma przynieść nie tylko optymalizację kosztów, ale przede wszystkim zapewnić efektywne wsparcie biznesu w realizacji ambitnych celów strategicznych i sprzedażowych jakie stawia sobie Zarząd Banku” – pisze bank w oficjalnym komunikacie.

Wojciech Komuda w Banku Ochrony Środowiska pracuje od ponad dwóch lat, początkowo jako Dyrektor Projektu, zarządzający wdrożeniem zintegrowanego systemu informatycznego wpierającego obszary zarządzania ryzykiem (Nowa Umowa Kapitałowa) i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (MSR), następnie jako twórca i Dyrektor Biura Projektów. Od kilku lat jest aktywnym członkiem warszawskiego oddziału organizacji Project Management Institute, posiada certyfikat PMP.

To kolejna w ostatnim czasie zmiana na stanowisku szefa IT, po wymianie CIO w Agorze i Grupie PZU. A to tylko informacje z największych firm i instytucji. Tymczasem docierają do nas informacje, że zmian takich nastąpiło ostatnio bardzo wiele. Czyżby naprawdę firmy szukały teraz – zamiast kreatywnych – tych, którzy potrafią zwijać i zwalniać, tfu tfu optymalizować koszty?


komentarzy 10 dla “Kolejna zmiana szefa IT”

 • Tomek wsrod lowcow glow napisał:

  Alez oczywiscie drogi Bywalcu (a moze Bywalcze?) Jest kryzys. Im ktos byl bardziej kreatywny, to tym bardziej kwalifikuje sie do wymiany. I to po obydwu stronach lady.

 • abu quba napisał:

  to by się zgadzało jednak, bo właśnie kol. Sylwester dostał postrzał, a on był bardziej z kategorii artystów niż biurokratów korporacyjnych

 • Cionio napisał:

  Sylwek G. z IBM? Prawa ręka Fabiego został “posunięty”?? No, no…, ale rewolucja :-))

 • info napisał:

  Ze zmian innych : z funkcja szefa IBM Global Services pozegnal sie Sylwester Grzebien

 • Adminio napisał:

  A po drugiej stronie lady w MPiPS nie ma juz Darka Boguckiego.

 • jaro napisał:

  Brawo IBM! Teraz na pewno pociagniecie. Pozwalniac wszystkich, ktorzy jeszcze “chca” a pochodza z nadania poprzednikow i zostawic asertywnych biurokratow – ale niegroznych – to wg nich metoda. Tylko na co? Na dluzsze utrzymanie stolka? Nie sadze prosze Panstwa – biurokrata nie sprzeda – a bez wynikow nikt sie nie utrzyma.
  Kiepski ten nowy styl zarzadzania – a mowia, ze kobiety maja klase.
  Wole golfa i cygara + brak bezsensownych ruchow.

 • kolega Sylwka napisał:

  Sylwek, już daj spokój z Twoimi żalami. Czemu się podpisujesz jaro?

 • vader napisał:

  Sylwester G. to zawsze bardzo “chciał”, czy w FSC, czy w IBM. A potrzeby to on ma spore.

 • chcący napisał:

  Popierm kolegę / kę Jaro. Miałem przyjemność pracować z Sylwkiem i jemu naprawdę się chciało coś zrobić. Poległ chyba z braku próżni w mózgu i ilości teflonu, którego chyba mu zabrakło.

 • Flox napisał:

  @Adminio: czlowieku, pogielo Cie? dla kazdego kto ciut zna public laczyc dymisje DAB z MPiPS ze stuku-puku sierotek po fabim to troche tak jak ten Ruski ktory mowi ze to Polska wywolala 2 wojne bo nie chciala spelnic skromnych wymagan Hitlerka.

Skomentuj