NIE dla marginalizacji lokalnego IT

Roman Maret, po ponad 12 latach, pożegnał się z British-American Tobacco. Zakłada własną firmę konsultingową.

168887-smallJak się dowiedział Bywalec, powodem jest fakt, że lokalna informatyka w koncernie BAT praktycznie zanikła i przeniosła sie na poziom regionu (Europy). Firma oddaje co ma w outsourcing, a zarządzaniem IT w Polsce i 16 innych krajach zajmuje się jedna osoba. Z kilkuset informatyków pracujących kilka lat temu w BAT w Europie Zachodniej pozostało zaledwie kilkudziesięciu, w tym na wysokich stanowiskach trzy osoby z byłego zespołu IT Romana Mareta.

Tymczasem 12 lat temu Roman Maret przyszedł do polskiego oddziału BAT aby… zorganizować w nim dział IT. Ostatnim jego projektem, zakończonym 19 stycznia br., było połączenie – od strony biznesowej – firm British-American Tobacco i Scandinavian Tobacco. W Polsce po stronie IT nie ma już nic więcej do zrobienia, poza utrzymaniem istniejących systemów…

Odkąd możemy sięgnąć pamięcią Roman Maret zawsze kierował IT w British-American Tobacco. Za swoje osiągnięcia został nawet uhonorowany statuetką Lider Informatyki 2005. Zawsze lubiliśmy dzwonić do niego, aby wykorzystać jego wiedzę w swoich tekstach. No cóż, trzeba chyba się przyzwyczaić do tego, że nic nie trwa wiecznie. Mamy jednak nadzieję, że już po założeniu swojej firmy konsultingowej dalej będzie nam służył swoją wiedzą… Mamy nawet pomysł na pierwszy jego tekst do Computerworld.


Skomentuj