Globus wyciągnął prezesa z Fortisu do BRE

Jak się dowiadujemy, z początkiem roku stanowisko prezesa w spółce BRE System objął Marek Walczak. Przeszedł on do BRE z Fortis Banku, w którym tworzył i kierował przez dwa lata Centrum Kompetencyjnym Systemu T24, odpowiedzialnym za wdrożenia i utrzymanie systemu transakcyjnego Globus firmy Temenos w bankach wchodzących w skład grupy Fortis. Wcześniej Marek Walczak przez trzy lata pełnił funkcję CIO Fortis Bank Polska.

BRE System (d. Service Point) to spółka IT należąca w całości do Grupy BRE Banku. Od 2002 r. oferuje dla niej usługi IT. Firma zatrudnia ponad 100 osób, a jednym z jej głównych, prowadzonych obecnie projektów jest właśnie wdrożenie systemu Globus, który zastąpi dotychczasowy system IBS-90.

Oficjalnie, zadaniem nowego zarządu BRE Systems jest zdefiniowanie i wdrożenie strategii umożliwiającej spółce sprzedaż usług dla spółek wchodzących w skład Grupy BRE i Commerzbanku.


komentarzy 15 dla “Globus wyciągnął prezesa z Fortisu do BRE”

 • gosciu napisał:

  Ciekawe czy to nie misja samobojcza. Inny banki cos nie maja szczescia do Globusa (BOS polegl na nim z kretesem i byc moze sprawa wyladuje w sadzie…)

 • Bartek napisał:

  Hehe Bronek zajmie się własnym PR, a projekt pójdzie na dno… Ale on już będzie preziem gdzie indziej – tacy spadają zawsze na cztery łapy.

 • asd napisał:

  @gosciu – obserwuj prezesa jak ucieknie jak z fortisa mowiac pracownikom ze wszystko jest OK (wiadomo – mniejsza konkurencja, 1 CV w BRE a nie conajmniej 10) to znaczy ze BRE zaczyna tonac.

 • otoczak napisał:

  Globus wyciągnął prezesa z Fortisu do BRE ?
  Centrum kompetencyjne w Fortisie przestaje istnieć i “prezes” jako pierwszy uciekł. He, he pewnie BRE nie wiedziało o tym i mocno przepłaciło.
  W każdym bądź razie “BRE System gratulujemy prezesa”

 • Bartek napisał:

  @otoczak – Bronek nie był w FB żadnym prezesem 🙂 Jak teraz się w Globusie nazywa, tak się nazywa, ale długo tego nie pociągnie. Krótka dykteryjka: ukazało się CIO czy inna podobna gazeta z Bronkiem na okładce, Bronek ulizany, z kołem sterowym w ręce.
  – O, Marek, gratulacje z okazji okładki i wywiadu i w ogóle!
  – E tam, właściwie to sami przyszli, ja się w ogóle z nimi nie umawiałem.
  – I tak ci z lotu zrobili zdjęcie?
  – No tak, całkiem przypadkiem.
  – No ale z kołem sterowym to ty co dzień do pracy przecież nie chodzisz?

 • gorgi napisał:

  ho ho :), pogratulować stronom 😉 – a personalnie to: “Kto zabrał ”Twój” ser?”

 • sabrina napisał:

  po pierwsze – jak to ktoś zauważył – “Bronek” – za mało co był odpowiedzialny a już napewno nie za “wdrożenia i utrzymanie systemu transakcyjnego Globus firmy Temenos w bankach wchodzących w skład grupy Fortis” – co najwyżej wepchnięto go do jednego z najmniej liczących się banków, po to by był “SUKCES” w utopii finansowej
  po drugie – “Marek Walczak przez trzy lata pełnił funkcję CIO Fortis Bank Polska” – jakoś nikt z jego dawnych podwładnych czy współ-“dyrciów” nie wspomina tego czasu z sentymentem
  I to tyle !!!!!

 • gorgi napisał:

  chcesz powiedziec @sabrinko że “Bronek” ucieka przed własnym “ogonkiem” w poszukiwaniu niby nowego sera bo stary sie zepsuł i nawet zutylizować się go mu nie chce? Jak wszyscy wiemy “złapanie” nie jest mozliwe zatem musi biec coraz szybciej !!! 🙂

 • exT24CC napisał:

  Dramat Panie Kapitanie! Dramat! Aczkolwiek jakosc ucieczka wielkiego menadzera mnie nie dziwi, skoro jedyny priorytetem jest modny garnitur, nowe zdjecie na okladce i wlasny interes. Bez wizji, bez kultury, bez klasy, za to z ciaglym mydleniem oczu i obietnicami bez pokrycia! Szkoda ludzi, ktorzy zostali. Chwala tym, ktorzy odeszli przed zapascia.

 • otoczak napisał:

  @extT24CC – szkoda? zdobyłeś doświadczenie, co prawda 3-cim sposobem zdobywania madrosci – najbardziej bolesnym, ale Bronek Cię czegoś jednak nauczył 😉

  @gorgi – Run Bronek, run!! 😉

  @Bartek – dlatego było w “”, a o koło się nie czepiaj, może tak jak na szyji nosi się medalik tak Bronek dźwigał na plecach koło? 😉

  ps
  coś słyszałem, że BRE ma kłopoty – czyżby to Wasz Bronek przynosił pecha?

 • złośliwy napisał:

  pierwszą decyzją pana Walczaka było ogłoszenie konkursu na “nową strategię spółki BRE Systems” – buhahahahaha – to facio bez wizji i mózgu

 • obserwator napisał:

  minelo 12 mcy a Bronek w starym stylu opuszcza okret – jako pierwszy. Tym razem pod bandera BRE Systems. Brawo Kapitanie! Koło sterowe faktycznie sie przydało.

 • Lenon napisał:

  A ja go miło wspominam 🙂 Mój drugi wizjoner w życiu, który umilał nam czas 🙂

 • Michał napisał:

  Chyba się części z Państwa Marek z kimś z rodziny pomylił. Szef to nie mama czy tata, ma zlecić, rozliczyć i zapłacić a nie pogłaskać i przytulić – ja kilkuletnią współpracę wspominam bardzo pozytywnie.

Skomentuj