Artur Wieretiło szefem działu EDS-HP w Polsce

Ostatnio mówiło się, że EDS przejmie część usługową HP stając się czwartą – po działach Komputerów Osobistych, Druku i przetwarzania obrazu oraz Enterprise (Technology Solutions Group) – częścią HP. Podobne zmiany przygotowywano w polskich oddziałach obu firm. Dziś wiadomo, że EDS-HP będzie częścią TSG, którym kieruje Paweł Czajkowski, prezes HP Polska. Kierownictwo HP przed tygodniem po raz drugi zmieniło jednak scenariusz fuzji obu firm.

Przypomnijmy, HP przejął EDS w maju br. za prawie 14 mld USD. Wówczas część outsourcingowa HP miała zostać połączona z przejmowaną firmą tworząc spółkę EDS-HP z siedzibą w Plano, centrali EDS. We wrześniu jednak HP poinformowało jednak, że EDS zostanie włączony w struktury HP, a jednocześnie kierownictwo połączonej firmy dokona zwolnienia ponad 24 tys. pracowników.

Jako część działu TSG, EDS-HP ma kontynuować oferowanie usług związanych z serwisem infrastruktury IT i aplikacji oraz BPO (Business Process Outsourcing). HP poinformowało także, że dotychczasowy szef EDS – Ron Rittenmeyer – z końcem roku przejdzie na emeryturę, a zastąpi go wiceprezes EDS – Joe Eazor, który będzie raportował do Ann Livermore, szefowej TSG.

Ciekawe, czy fuzje są najlepszym sposobem na kryzys? I czy nowe HP Polska będzie w stanie prześcignąć wielkością przychodów swoich dystrybutorów – ABC Data i Tech Data – które myślą o fuzji?


komentarze 3 dla “Artur Wieretiło szefem działu EDS-HP w Polsce”

 • formerEDS napisał:

  No tak 2-krotna zmiana strategii przejecia to nic nadzwyczajnego. Nalezalo sie spodziewac ze kupujacy bedzie dyktowal warunki i postapi wedle swojego uznania. Przykre i smutne jest tylko to “grube ryby” z EDS””u daly sie nabrac idylle ktora roztaczalo przed nimi HP. Bol tak naprawde odczuwaja przede wszystkim pracownicy EDS””u.

  Ciekawa informacja z pierwszej reki tutaj:

  http://blogs.dallasobserver.com/unfairpark/2008/12/in_plano_this_week_hp_laid_off.php

  Pozdrawiam

  “kiedys pracowalem dla EDS”

 • formerHP napisał:

  W HP liczy się tylko i wyłącznie interes akcjonariuszy. Pracownicy są traktowani dosłownie jako zasoby i niekoniecznie środki trwałe. Niech się EDS-owy nie dziwią, nie spotkało ich nic nadzwyczajnego ze strony HP.

 • Another FormerEDS napisał:

  Wbrew wszystkiemu to może oznaczać tylko poprawę. To co działo się w EDS-Poland przechodziło wszelkie wyobrażenie o braku kompetencji osób zarządzających tą firmą. Zmarnowany został duży potencjał w szerokim tego słowa znaczeniu. A muszę dodać, że nie było tak zawsze. Cel, który przyświecał tej firmie za kadencji ostatniego zarządu to: nie rozwijamy się, siedzimy cicho, może nikt nas nie zauważy. Oczywiście koszty takiego stanowiska płacili pracownicy (brak perspektyw rozwoju, spadek motywacji, słabe wynagrodzenia itp. …). Przykre, ale prawdziwe….
  Gratuluję Arturowi i życzę mu powodzenia w uporaniu się ze wszystkimi problemami, które mogą go spotkać, zwłaszcza po stronie osób pragnących za wszelką cenę zachować stołek…
  Życzę mu także by udało mu się rozruszać tą ospałą machinę i w końcu pokazać światu (w rozumieniu “Polsce”), że firma ta (teraz dział HP) ma wiele ciekawych usług do zaoferowania, tak dobrze do tej pory skrywanych przez poprzednie kierownictwo. Liczę, że jeszcze o was wkrótce usłyszymy. Mam tylko nadzieję, że wartościowi pracownicy, ci co się jeszcze ostali, zostaną prędzej dostrzeżeni, niż to miało miejsce do tej pory.
  Wesołych Świąt i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Skomentuj