IT America’s Cup

Jak pisze najnowszy Forbes, Larry Ellison, prezes Oracle wydaje miliardy na drużyny futbolowe, udział w America’s Cup i jachty. Jego Rising Sun jest 5. co do wielkości jachtem na świecie. Ma 136 m, a silniki o mocy 50 tys. KM mogą rozpędzić jacht do 28 węzłów. Kosztował 200 mln USD. Ma 83 pokoje na pięciu pokładach i część mieszkalną o powierzchni 8 tys. m.kw. Jest też fitness, kino i piwnica z winami.

Podczas jego budowy prezesowi Oracle zależało tylko na jednym… aby Rising Sun był dłuższy od jachtu jego biznesowego konkurenta – Paula Andersona. Udało się. Octopus, jacht współzałożyciela Microsoftu jest na 6. miejscu ze swoimi 126 metrami, choć kosztował o 54 mln USD więcej. Budowane były w tym samym czasie. Wyposażenie Octopusa to m.in. studio nagraniowe, łódź podwodna, helikopter i skutery wodne.

Ciekawe na jakim jachcie pływa na Morzu Śródziemnym – a może już Morzu Czarnym – były cesarz polskiego rynku IT – Ryszard Krauze i czy nowy król – Adam Góral – planuje inwestycję we własny jacht zacumowany gdzieś u brzegów Hiszpanii?


Skomentuj