TP: zwierzchnik IT przyjdzie z biznesu

Pionem IT w TP ma kierować Piotr Muszyński, a więc menedżer z drugiej strony barykady, który do tej pory starał się “wywalczyć” niezbędne dla biznesu systemy.

Jak się dowiedzieliśmy, dotychczasowy dyrektor wykonawczy Grupy TP ds. sprzedaży przejmie kontrolę nad IT, ale nie chce mieć pod sobą zarządzania siecią. Przejmie zatem tylko część kompetencji Grzegorza Tomasiaka, dyrektora wykonawczego ds. Technologii i IT?

Nasze wątpliwości zapewne rozwieje – zbierająca się już za tydzień (25 września) – Rada Nadzorcza TP, która ma ogłosić zmiany w kierownictwie spółki.


komentarzy 15 dla “TP: zwierzchnik IT przyjdzie z biznesu”

 • głos napisał:

  Fajnie jest zajmować się plotkarstwem, ale trochę zrozumienia dla merytoryki tego o czym się plotkuje można chyba oczekiwać. Pomysł na rozdzielanie IT i Sieci (w tym szczególnie platform usługowych) jest, z punktu widzenia zarządzania grupą telekomunikacyjna taką jak TP, czystym absurdem. A już podana argumentacja, że jakiś dyrektor, nawet najbardziej wykonawczy, tego nie chce – bez komentarza.

  Z tą sprzedażą to też coś dzwoni, ale raczej w innym kościele.

  A Piotr Muszynski to z wykształcenia jest zdaje się prawnikiem, to pewnie dlatego nie chce zarządzac siecią, chociaż kawałkiem sieci już zarządza (i nie tylko sieci sprzedaży bo tą to, póki co, zarządza całą) – oj ci plotkarze…

 • ad vocem napisał:

  W tej firmie nagromadzonych jest tyle absurdow, ze ten jest bardzo prawdopodobny.

 • plusman napisał:

  Tak, to jest fascynujące, ze ten pan może sobie wybrac to czym chce zarządzać. Skoro nie zna sie na technice, to zna się na IT?

  Zastąpienie informatyka dyletantem technicznym, faktycznie wzmocni jakość produktów tej odlotowej firmy.

  TP ma najgorszy customer service na rynku, a tym ten pan zdaje się zarządza nim od lat, to wzmocnienie jego włądzy to taka nagroda za te sukcesy ????

  Telekomy walcza o łączenie IT i techniki, bo zbyt dużo energii poświęcają na wzajemną rywalizację, pomysł rozdzielenia jast faktycznie nowatorski 🙂

 • zdziwiony napisał:

  plusman, czy Mirosław Bielicki, będąc CIO w Polkomtelu nadzorował budowę stacji bazowych?

 • Ajgor napisał:

  Z rownym powodzeniem (a moze i lepszym) TP SA moze sciagnac “menedzerow IT” z administracji

 • Bywalec napisał:

  A propos łączenia/rozdzielania IT i Techniki/Sieci. Jeśli Pani Streżyńska dopnie swego i podzieli TP na dwie części nie będzie już chyba czego łączyć/dzielić?

 • głos napisał:

  do Bywalca. Rzeczywiście, nie pomyślałem o tym, że ulatwienie podziału firmy przez regulatora to obecnie najważniejszy priorytet dla TP. I niech TP dorzuci jeszcze “górką” infrastrukturę sieci komórkowej i bez wątpienia te platformy usługowe; na tym wideo czy usługach premium rate to się przecież żadnych pieniędzy zrobić nie da.

 • Gsrgsl napisał:

  A nie sadzicie, ze w karierze Pana M. nie ma zadnych sensacji?
  Wystarczy zauwazyc jego koneksje rodzinne…

 • Obserwator napisał:

  Ta praca w plotkach to niebezpieczny zawód. Szczególnie w tak chodliwym temacie jak Telekomunikacja Polska.

  Znowu konkurencja ma lepsze informacje: http://www.rp.pl/artykul/192882.html.

  Mówi się, że szukują się zmiany u Bywalca.

 • plusman napisał:

  Zdziwiony,

  w Plusie stanowiska dyrektora techniznego i informatycznego są rozdzielone pomiędzy Vodafone i polskich akcjonariuszy, wiec sytuacja jest poniekąd wymuszona.
  Tendencja jest taka byłączyć, bo technika staje się coraz bardziej informatyczna.

  Kto buduje BTSy jest obojętne, często jest to outsourcowane, Istotne jest, czy odpowiedzialność za platformy do kreowania usług nie jest zbyt podzielona pomiędzy pionami techniki i IT. Przykladowo biling jest zawsze w IT, ale sieć inteligentna i pierwszy poziom rozliczania usług w technice. Podobnie z WAP, wideostreamingiem.

  Odpowiedzialność za całość kreowania usług w jednym ręku bardzo pomaga, nie ma kto na kogo zwalać odpowiedzialności jeśli coś nie hula.

  Na marginesie przywołany facet odpowiadał również za marketing z silnym działem kreacji produktów, mający IT i technikę jako podwykonawców, co znakomicie usuwalo problemy interfaców i współpracy.

  Dyrektor sprzedaży odpowiedzialny za coś technicznego to na prawde połączenie niezwykle oryginalne, delikatnie mówiąc.

 • plusman napisał:

  Obserwator,

  nie jest tak źle z Bywalcem, chyba nie będzie zmian, juz skasował konkuencję – link nie działa 🙂

 • zdziwiony napisał:

  Rzeczpospolita być może też czyta Bywalca? Potwierdzili tutejsze informacje o odejściu Grzegorza Tomasiaka, choć uznali go za dyrektora IT i awansie do zarządu Piotra Muszyńskiego.

  Pojawia się jednak nowe nazwisko – Richard Shearer. Cytując, miałby on m.in. “kierować sprzedażą do sektora detalicznego i firm oraz nadzorować infrastrukturę IT”. Oficjalnie jest dyrektorem wykonawczym Grupy TP ds. rynku masowego. Tak, czy inaczej znowu biznes stawiany jest nad informatyką…

  Nowy, aktualny link: http://www.rp.pl/artykul/19417,192882.html

 • Prorok napisał:

  Jak tak dalej pojdzie to nikt juz nie bedzie chcial w TP pracowac. Chyba naprawde beda w stanie przyciagnac tylko niedowartosciowanych (a raxczej niedoplaconych) gostkow marnujacych sie w administracji. I to na krotko.

 • mgr inz. informatyki napisał:

  I bardzo dobrze. IT nie powinno rządzić i kreować tylko realizować potrzeby biznesu.
  Jeśli szefem IT będzie ktoś spoza sflaczałych układzików światka IT to bardzo dobrze. Jest jakaś szansa, że będzie się kierował rozsądkiem i merytoryką a nie swoimi powiązaniami.

 • Obserwator napisał:

  2008-09-25 18:36
  TPSA – Powołanie osób zarządzających TP S.A.

  Raport bieżący nr 141/2008

  Na podstawie § 5 ust.1 pkt 22 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz.U. 2005 Nr 209 poz.1744), Zarząd Telekomunikacji Polskiej S.A. (“TP S.A”, “Spółka”) informuje o powołaniu osób zarządzających TP S.A.

  W dniu 25 września 2008 r., obradująca w tym dniu Rada Nadzorcza TP S.A. powołała panów Ireneusza Piecucha i Piotra Muszyńskiego w skład Zarządu. Pan Ireneusz Piecuch objął stanowisko Członka Zarządu ds. Strategii Korporacyjnej i Rozwoju Biznesu, natomiast pan Piotr Muszyński – Członka Zarządu ds. Operacyjnych.

Skomentuj