Sun bez Wierzbickiego

Znienacka dotarła do nas wiadomość, że Piotr Wierzbicki nie będzie już prezesem Sun Microsystems Poland. W zasadzie nic nie zwiastowało rozstania. Pisząc o kondycji Suna w Polsce przez lata zawsze mogliśmy korzystać z gotowego szablonu z formułką “…polski oddział koncernu odnotował wyniki znacznie lepsze niż centrala”.

Sun nie komentuje sytuacji ograniczając się do dyplomatycznego “…Piotr Wierzbicki zdecydował się w inny sposób wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie…”.

Czym teraz zajmie się był szef Suna w Polsce? Znamy jedną dużą firmę, która pilnie poszukuje głównodowodzącego. Bardziej obeznani w rynku HR podpowiadają nam jednak, żeby jeszcze nie obwieszczać końca akcji “Cała Polska szuka prezesa”.


komentarze 3 dla “Sun bez Wierzbickiego”

 • Anonim napisał:

  ms szuka kogos kto potrafi sprzedawac soft, a nie rozdawac go za darmo 😉

 • Cionio napisał:

  Wierzbicki i inni (odeszło parę osób) mieli dosyć “nalotów” z USA i szukania korupcji i szukania “haków”. Przyczepili się do współpracy SUN”a Polska z jedną firmą serwisową. Bo za dużo ta firma dostała zleceń !! A oni mają najlepszy serwis i specjalistów w całej Polsce. Nikt inny nie może realizować takich SLA w tym kraju. A klienci są b. zadowoleni. No więc o co chodziło ? To najlepsze biuro w Sun Europa.

 • systematix napisał:

  @Cionio
  Zapomniales wspomniec, ze ta firma, mimo iz nie jest wlasnoscia polskiego oddzialu Suna zostala utworzona/wyhodowana za jego pieniadze, kadra w istotnej czesci zostala do niej przetransferowana z oddzialu (kto prowadzil rekrutacje :-)), a inni partnerzy musieli szybko zrozumiec, ze pora zwijac zagle – majac za konkurenta giganta dysponujacego kilkoma studentami i garscia samochodow sluzbowych.
  Inni odeszli bo takiej akcji nie mozna przeprowadzic w pojedynke. Ludzie myslcie, to nie boli 🙂

Skomentuj