Dariusz Chwiejczak – “Cała Polska szuka prezesa”

Kto na szefa Microsoft Polska? > zobacz listę kandydatów:

– Tomasz Bochenek

– Grzegorz Bliźniuk

– Andrzej Dopierała

– Wojciech Szewko

– Mister X

– Dariusz Chwiejczak

– Paweł Piwowar

O tym, że Dariusz Chwiejczak jest magiem, pisarzem, a od niedawna hotelarzem wie cała Polska, a przynajmniej ta jej część, która razem z nami szuka prezesa dla Microsoftu. O tym jednak, że byłby idealnym kandydatem na następcę Marka Rotera wiedzą chyba nieliczni, sądząc po tym, iż na razie ta kandydatura nie wypłynęła w komentarzach na blogu. Ten kandydat ma same zalety i jedną małą wadę, nieosobistą, o której na końcu.

Wciąż młody, a mamy przekonanie, że przyszły prezes Microsoftu będzie co najwyżej wczesnym czterdziestolatkiem. Zmotywowany, bo ma wiele branży do udowodnienia po tym, jak czary nie zadziałały w Computerlandzie. Menedżer ukształtowany. Trudno znaleźć na rynku kogoś, który ma za sobą pięć lat na stanowisku dyrektora generalnego w lokalnym oddziale korporacji. Z sukcesami, dodajmy. Z Cisco nikt go nie wyprosił, odszedł sam wierząc, że kilka numerów dalej w Alejach Jerozolimskich trawa jest bardziej zielona. Lubiany przez współpracowników i przez regionalnych szefów. Z tymi drugimi nie miałby najmniejszych problemów komunikacyjnych, ponieważ znany jest z tego, że w pięciowyrazowym zdaniu potrafi użyć trzech anglojęzycznych słów. Jego sformułowanie o “helicopter view” robiło wrażenie na kolegach i koleżankach z zarządu Computerlandu. O ile prawdziwą jest hipoteza, że Microsoft potrzebuje kogoś, kto naprawi relacje w sektorze publicznym, to również kandydatura Dariusza Chwiejczaka jest strzałem w 10. W Cisco odpowiadał przez długi czas za public. Nie pamiętamy spektakularnych porażek tej firmy w tym sektorze. Wszędzie gdzie miało być Cisco, było Cisco. Podsumowując, jeżeli następny prezes Microsoftu ma być “sielski jak bochenek” to czas zamykać proces rekrutacyjny. Patrol headhunterski z gotowymi papierami powinien ustawić się na drodze wylotowej z Warszawy w kierunku Gdańska i wypatrywać aut szwedzkiej marki. Szczegóły identyfikacyjne udostępniamy na życzenie.

Jest jedno “ale”, o którym wspomnieliśmy wcześniej. Hmmm, jakby to powiedzieć… W języku stadionów brzmi to mniej więcej tak: “Bóg wybacza, Legia nigdy”. Chodzi o to, że Dariusz Chwiejczak był już kiedyś jedną nogą w Microsofcie. Nawet dwiema nogami, bez lewej pięty. W ostatniej chwili zawrócił jak Hołowczyc w reklamie chipsów i podjechał pod Computerland. Czy ktoś w Microsofcie mógłby mu to mieć za złe? Najbardziej ma to pewnie za złe on sobie sam.

Nie wiemy na 100 procent, czy Dariusz Chwiejczak jest do wzięcia i czy w ogóle odpowiada na oferty. Do nas miał oddzwonić w lipcu zeszłego roku. My jednak z natury wszystkim wybaczamy i z radością powitalibyśmy go znowu w branżowym gronie. W następnym odcinku… mamy poważny problem. Albo minister albo inny kandydat idealny, ale nieosiągalny. Decyzja zapadnie po weekendzie. Dziękujemy za maile anonimowe i te podpisane. Ten o braciach K. był naprawdę przedni! Jeszcze nam się przyda.


komentarzy 9 dla “Dariusz Chwiejczak – “Cała Polska szuka prezesa””

 • Druga liga napisał:

  A moze rzeczywiscie dac szanse wicemin GB. Facet wyraznie marnuje sie na WAT a w M$ ma szanse rozwinac skrzydla….

 • Kuba Tatarkiewicz napisał:

  Niestety, Darek Chwiejczak ma ciemną plamę w przeszłości zawodowej, szczególnie z punktu widzenia MS: zaczynał jako sprzedawca Apple! Chyba, że komisja lustracyjna IPN wykaże na podstawie zachowanych akt WSI, że wprawdzie sprzedawał, ale nie z własnej woli, a w ogóle to doradzał po cichu kupowanie pecetów.

 • druga liga napisał:

  Wlasnie dlatego min Blizniuk bylby idealnym kanddatem bo swietnie wpisuje sie w kontekst i ducha korporacji a zwlaszcza tamtejszy savoir vivre A ze nie pracowal w firmie – to akurat w przypadku M$ nie stanowi a kiedys musi byc pierwszy raz:-) Tak wiec Panie Bywalec proponuje artykul i haslo dnia: dajmy szanse Blizniukowi!

 • Anonim napisał:

  o rany, co Wy z tym Bliźniukiem. odpuścicie już. dla ms to nie byłby mądry ruch, gdyby wziął polityka. wystarczy, że zawieje wiatr w drugą stronę i nagle sie okazuje, że polityk nie ma już wejść, albo wręcz jest spalony. wierzę, że ms wybierze kogoś niezależnego od opcji politycznej, mądrego biznesowo, ale przede wszystkim kogoś za kim pójdą ludzie, kto zapali ich do wielkich rzeczy, kto pokaże, że można osiągać więcej i więcej, kogoś z wizją. lidera.

 • kott napisał:

  jeżeli >Bliżniuk marnuje sie w WAT< to świadczy to tylko o nędzy WAT, a nie o klasie Bliżniuka, juz nie pamiętacie jego intelektualnych osiągnięć typu PIP?!

 • prowokator napisał:

  A czy Blizniuk tak naprawde nie pasowalby do kultury pracy M$? Mysle ze doswiadczenia z administracji ma niemale i wspolgrajace z tym czego wymaga sie w wielkim biznesie. Polityka odstawila go na boczny tor wiec ja na miejscu M$ bym zaryzykowal. Nic nie traca bo gorzej w publicu byc juz nie moze

 • Insider napisał:

  Darek sprzedawał do Bankingu – w Public-u zbyt “krótko” się żyje. Relacje to on miał z Murawskim a nie z “centralą”. Z centrali odszedł Jacek – to i Darek się zebrał z Cisco. Dobre wspomnienia – ma ciscowy “dwór”. Klasa robotnicza…

 • Jan napisał:

  Jacek Pacholczyk Novell Polska to jest gosc z jajami ktory bije o głowe wszystkich kandydatów

 • Kasia napisał:

  jestescie durni to najlepszy kandydat na swiecie czytalam jego ksiazki sa wspaniale niepowinen buc hotelazem powinen zarabiac miliony najleprza ego ksiazka to”Czarodzije mogom wszystko” to w tej ksiazce pisze o czarach bo sam jest czarodziejem. ja bym go wyrala KASIA

Skomentuj