Rusza akcja “Cała Polska szuka prezesa”

Kto na szefa Microsoft Polska? > zobacz listę kandydatów:

– Tomasz Bochenek

– Grzegorz Bliźniuk

– Andrzej Dopierała

– Wojciech Szewko

– Mister X

– Dariusz Chwiejczak

– Paweł Piwowar

W odpowiedzi na sygnały od czytelników rozpoczynamy akcję społeczną “Cała Polska szuka prezesa”. Cyklicznie, ale uprzedzamy – w miarę wolnego czasu, będziemy podsuwać (albo odsuwać) specjalistom od executive search kandydatury na stanowisko dyrektora generalnego Microsoftu.

Stworzyliśmy profil poszukiwanego menedżera, tak jak robią to hojnie wynagradzani profesjonaliści z firm, których nazwy składają się z obcobrzmiących nazwisk.

Przede wszystkim kandydat nie może być nadto pazerny. Utarło się na rynku, że Microsoft co do zasady daje świetnie zarobić, ale niestety tylko akcjonariuszom. Teraz dodatkowo niski kurs dolara psuje całą radość z dyrektorskiej wypłaty. Bez przesady, pensja generalnego to nie jałmużna, chociaż Roman Karkosik mógłby przeoczyć taką sumę na wyciągu.

Zdolności przywódcze, wykształcenie, doświadczenie, prawo jazdy, języki, dyspozycyjność, podstawy Excela… Te banały przepisaliśmy z pierwszego z brzegu ogłoszenia na Pracuj.pl. Naprawdę ważne, na co często zwracają uwagę komentatorzy naszego bloga, będą umiejętności kandydata w przekonywaniu wysokich rangą urzędników, że lepiej jest za oprogramowanie płacić, niż mieć je za darmo, no prawie za darmo. Trudne, ale wykonalne.

Wreszcie, współpracująca z nami psycholog zwróciła uwagę, że “duża korporacja potrzebuje prezesa na pewnych odcinkach miękkiego”. Innymi słowy, kandydat musi być z tych bardziej układnych.

O tym, że posiadanie wąsów w tej robocie nie jest mile widziane nie musimy przypominać.

Czytelników prosimy o zgłaszanie swoich kandydatów – publicznie w komentarzach lub dyskretnie na adres [email protected] Redakcja zastrzega sobie prawo nie odpowiadać na korespondencję zawierającą kandydatury byłych ministrów i ich zastępców. Zapraszamy niebawem do lektury pierwszego odcinka


Jeden komentarz dla “Rusza akcja “Cała Polska szuka prezesa””

  • Olo napisał:

    No jest paru takich w kraju co by pasowalo do wymagan i w biznesie i w biurokracji i nawet w nauce. Nie nosza wasow jesli o to chodzi. Tylko co z tego – M$ przywiezie swojego w teczce.

Skomentuj