Paweł Piwowar – “Cała Polska szuka prezesa”

Kto na szefa Microsoft Polska? > zobacz listę kandydatów:

– Tomasz Bochenek

– Grzegorz Bliźniuk

– Andrzej Dopierała

– Wojciech Szewko

– Mister X

– Dariusz Chwiejczak

– Paweł Piwowar

To według części czytelników murowany kandydat na następcę Marka Rotera. Naszym skromnym zdaniem, nie. Pojawił się na giełdzie kandydatów tylko dlatego, że chwilowo był do wzięcia.

Widzimy go w świecie dużych przetargów, drogich aplikacji, rynkowych konfrontacji. Ale nie z pudełkiem Office za 199 zł pod pachą! Nawet nie z tysiącami takich pudełek! Milionami!!!

To najbardziej niekorporacyjny prezes o najdłuższym korporacyjnym stażu. Z tą rzadką odmianą poczucia humoru – niestety wymierającą w ugrzecznionym świecie IT – nie przyjmują do pracy w Microsofcie. Polecamy pamięci archiwalny podwójny wywiad z Pawłem Piwowarem i Tomaszem Bochenkiem, ówczesnym dyrektorem Microsoftu. Intuicja podpowiada nam, że w Microsofcie szukają drugiego Bochenka, a nie zapaśnika, który lekcje poprawności politycznej pobierał u mistrza tego gatunku Larrego Ellisona. Żałujemy chociażby dlatego, że chcielibyśmy zobaczyć, czy doświadczonemu szefowi PR Microsoftu uda się okiełznać temperament Pawła Piwowara. Byłoby to prawdziwe starcie wagi ciężkiej.

Tkwimy w głębokim przekonaniu, że niebawem któraś z giełdowych spółek przyśle nam komunikat o powołaniu nowego wiceprezesa, co definitywnie utnie spekulacje o PiPim w Microsofcie. Dla kontrastu w następnym odcinku omówimy kandydaturę, która idealnie odnalazłaby się w świecie Office i Windows.


komentarze 2 dla “Paweł Piwowar – “Cała Polska szuka prezesa””

Skomentuj