Apokalipsa na linii

Niepotrzebne czołgi, samoloty czy zastępy cyberwłamywaczy. Aby rzucić jakiś kraj na kolana wystarczy zabrać mu prąd.

Nie tak dawno awaria sieci elektrycznej sparaliżowała część Warszawy, teraz w większej skali mieliśmy powtórkę tej lekcji w Szczecinie. Kolejny raz przekonaliśmy się, że wszelkie zdobycze cywilizacyjne i najnowsze cuda techniki – niezależnie jak bardzo bezprzewodowe – zależą od znanej od setek lat energii elektrycznej.

47505-small

Nie będziemy się mądrzyć na temat projektowania sieci energetycznych bo się na tym nie znamy. Ku pokrzepieniu, załączamy powyżej zdjęcie jakie zrobił nasz znajomy ze Szczecina. Ludzie sobie jakoś radzą. Trudno przecież wyobrazić sobie powszechną awarię jeszcze starszego wynalazku – ognia.


komentarzy 5 dla “Apokalipsa na linii”

 • miramaks napisał:

  z tymi setkami lat, to bym nie przesadzał…

 • bywalec napisał:

  Fakt, że tych setek na razie nie jest dużo, jeśli bierzemy pod wagę praktyczne wykorzystanie energii elektrycznej. Natomiast świadomość istnienia elektryczności to jeszcze wcześniejsze czasy (np. eksperymenty Franklina).

 • exCA napisał:

  Bywalec, nie spać! Onet donosi ze Janusza F. zawinęli w Krakowie.

 • Rufus napisał:

  KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
  Raport bieżący nr 7 / 2008
  Data sporządzenia: 2008-04-13
  Skrócona nazwa emitenta
  COMARCH
  Temat
  Komentarz Zarządu ComArch S.A. do wydarzeń z dnia 12.04.2008 i 13.04.2008 r.
  Podstawa prawna
  Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie – informacje poufne

  Treść raportu:
  Działając na podstawie artykułu 56 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych Zarząd ComArch S.A. w nawiązaniu do wydarzeń z dnia 12.04.2008 i 13.04.2008 dotyczących zatrzymania i zwolnienia prezesa Zarządu ComArch S.A. Prof. Janusza Filipiaka, wyjaśnia, co następuje:

  – Zarzuty postawione prezesowi Zarządu nie pozostają w żadnym związku z działalnością ComArch S.A. ani w ogóle z prowadzeniem działalności gospodarczej,

  – Zarząd ComArch S.A. funkcjonuje na normalnych zasadach,

  – Według naszej najlepszej oceny sprawa w żadnym stopniu nie wpłynie także na przyszłą działalność ComArch S.A.

 • Pilka w grze napisał:

  Potwierdza sie:
  prof Janusz F nie zostal aresztowany za czyny i dziela ComArchu. Sprawa jest “odpryskiem” afery korupcyjnej w pilce. Pilkarz Pawel Dr zeznal ze sprzedawal mecze bo niedobry prezes Cracowii go zwiodl finasowo no i musial sie odkuc …

Skomentuj