Podali sobie ręce

Pamiętacie aferę ComputerLand <> IBM? Jak się dowiedzieliśmy Sygnity i amerykański producent postanowiły już się nie kłócić, zawierając nową umowę partnerską.

Doniesienia o rozwodzie IBM Polska z ComputerLandem elektryzowały rynek przez kilka dni marca 2006 roku. O co poszło? Podobno CL nie do końca fair grał cenami sprzętu IBM, aby zyskać większą marżę dla siebie. Big Blue zerwał więc współpracę. Złote lata branży już jednak minęły. Pieniądze nie leją się zewsząd strumieniami, a dostawcy nie mogą zawsze dyktować warunków. IBM i Sygnity postanowiły się przeprosić.

Właśnie sobie przypomnieliśmy. W tym samym czasie co CL umowę partnerską stracił też Betacom. Czy ktoś wie czy był – i jaki był – dalszy ciąg tej sprawy?


komentarzy 7 dla “Podali sobie ręce”

 • dobrze poinformowany napisał:

  Jakoś łatwo przyszło IBMowi zaakceptować fakt korupcji i zmowy w przetargu w ENEA. Dla przypomnienia kilku kolegów i koleżanek z IBM i Computerlandu tak ustawiło prztarg aby ENEA przepłaciła milion dolków, a znajome firmy mogły zarobić i podzielić się. Jak ktoś chce to może poszperać tu i ówdzie i odnajdą się dokumenty.

 • mr nobody napisał:

  A i Wielki Prezes wcale-nie-IBM raczył być wielce zbulwersowany i głos zabierać bodaj na łamach CW, że CL i IBM nie dogadały się w tej materii i że wiedeńczycy z IBM nie chcieli pod dywan sprawy zamieść…

 • insider napisał:

  Ludzie z dawnego CL przekręt mają we krwi. A przetarg w Min. Środowiska sprzed kilku dni?

 • marcin.spychala napisał:

  Betacom tez odnowil umowe z IBM – ale to juz – cytując sam Betacom – jak ze zdradzoną kochanką….

 • Yendrek napisał:

  Jak sie popatrzy na post nizej to widac ze to byl dobry ruch na pojawienie sie w pewneych miejscach tych ktorych sie nie lubi …

 • Tomasz napisał:

  Pierwsze slysze zeby Bogucki mial na pienku i z Sygnity i z IBM

 • Jesesteacle napisał:

  I’d prefer reading in my native language, because my knowledge of your languange is no so well. But it was interesting! Look for some my links:

Skomentuj