Pies szczeka, karawana idzie dalej

Szczecin świętuje zlot żaglowców, natomiast informatycy miejscy cieszą się z z podpisania przez prezydenta miasta Piotra Krzystka zgody na zakup i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie finansami miasta (system klasy ERP). Komisja przetargowa wybrała system Microsoft Dynamics, zaoferowany przez konsorcjum firm Kom-Pakt Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe sp. z o.o. i ABG Ster-Projekt SA (teraz ABG-SPIN) za 5,24 mln zł. Rozwiązanie SAP chciał wdrażać Winuel, ale zaproponował cenę 8,2 mln zł. Mimo to złożył protest, do którego przyłączyło się również Sygnity.

Protest został odrzucony w czerwcu przez Zespół Arbitrów, co na tyle zdenerwowało Sygnity, że zdecydowało się ono zaskarżyć tą decyzję w sądzie. Nie miejsce tu na roztrząsanie poszczególnych punktów pozwu trzeciej – uwaga – trzeciej firmy w przetargu. Po prostu, nie przekonana nas żaden argument, że warto tak ujadać w przegranej sprawie. Szkoda pieniędzy akcjonariuszy i pracy Sądu. Lepiej pochwalić prezydenta Szczecina, że zaufał wiedzy Andrzeja Feterowskiego, dyrektora Wydziału Informatyki Urzędu Miasta, iż wystarczy tam Microsoft Dynamics. Zawsze prezydent może pojechać do Wrocławia i zobaczyć na własne oczy, czym kończy się złe oszacowanie potrzeb.

Onegdaj powiedzieliśmy sobie, że jeśli jakakolwiek firma IT podważy werdykt arbitrów w procesie zamówień publicznych, to trafi na naszą bywalcową czarną listę największych pieniaczy rynku IT. Gratulujemy Sygnity, że otwiera ono ten poczet. Pies szczeka, karawana idzie dalej.


komentarze 3 dla “Pies szczeka, karawana idzie dalej”

 • Michal napisał:

  Bylo by wszystko fajnie, gdyby wyroki arbitrow mialy sens – a niejednokrotnie są skandaliczne. Można narzekać na poziom sądow, ale to i tak o niebo lepiej od tego, co się w UZP wyprawia. Nie wiem, czy Sygnity miało rację czy nie, ale “czarna lista” tylko dlatego, że ktoś dochodzi swych praw jest komiczna.

 • M.Skrzetlewski napisał:

  A co się zdarzyło we Wrocławiu ? Wiem, że mieli wdrożyć SAP-a, coś poszło nie tak ?

 • Nostradamus napisał:

  W Sygnity jest wtyczka
  jedni wiedzą o kim mowa, a drudzy niech czekają aż osiądą na mieliźnie

Skomentuj