Norton-Packard – czy HP kupi Symanteca?

Z PRZEGLĄDU BLOGÓW. Dobrze poinformowany redaktor naszego bratniego Infoworlda http://www.infoworld.com/article/07/03/22/13OPentinsight_1.html ” target=”_blank”>postanowiłl wyswatać

Symanteca i HP. Argumentuje to tak: HP jest obecnie największą firmą IT, większą od IBM. Mark Hurd ściął koszty i musi szukać marży, a tę jak wiadomo, zapewnia biznes software’owy. Na wydatek rzędu 15 miliardów nawet oszczędny prezes HP mógłby sobie pozwolić. Wall Street byłony zachwycone. Sam Symantec dryfuje podgryzany przez Microsoft, EMC, Cisco. OpenView można by pożenić z Symantec Veritas, a paczką Norton Antivirus obdarowywać każdego kupującego komputer HP. Wszystkim wyszłoby to na dobre.

Trochę byłoby nam szkoda, gdyby rzeczywiście żółtych ludzików z Symanteca trzeba było przemalować na niebiesko, ale ogólnie podzielamy tok rozumowania naszego kolegi. Należy jednak pamiętać, że na razie pracuje on w IDG, a nie w IDC, więc nie ma papierów proroka.


komentarze 4 dla “Norton-Packard – czy HP kupi Symanteca?”

 • AndyB napisał:

  Na razie Symantec kupił Alirisa, który robi soft do zarządzania między innymi dla HP. Ale co na to Dell i F-S, dla których również są w Altirisie dedykowane moduły?

 • Joe Black napisał:

  Szenowne Redaktory,

  Moze to whisky sączona w weekendową sobote sprawilą, że po przeczytaniu Bywalcowego komentarza do ostaniego newsa pomyslelem, ze wracacie do formy. Tak dawno mi sie wesoło na duszy nie zrobilo po waszych komentarzu. Prosze tak dalej.

  P.S.Niech sie chlopaki zacznął okladać na poważnie, my sie zajmiemy ich klientami 😉

 • Joe Black napisał:

  Chyna rzeczywiscie za duzo % bo poprzedni komentarz mial byc do komentarza odnosnie SAP vs Oracle.

  chyba pójde sie przejśc.

 • miramaks napisał:

  Joe, najlepsze w tym wszystkim jest to, że Twój komentarz nadal pasuje 😎

Skomentuj