Gra w durnia

Poddani władzy skarbowej! Potulnie czytajcie wszystkie nasze uwagi pisane nawet najdrobniejszym drukiem.

Gdy zmieniliście miejsce zamieszkania i przy okazji dowód osobisty, cieszcie się, że w przypływie naszej łaskawości, pozwalamy Wam o tym donieść na stosownym zielonym formularzu NIP-3, składając wniosek w Waszym urzędzie gminy. W pozycji 4 należy zaznaczyć właściwy kwadrat po co to właściwie robicie.

Następnie zagrajcie w “szczęśliwy numerek” i podajcie numery zmienionych pozycji, w których nastąpiła zmiana danych. Pozwalamy Wam coś tam nie wypełnić, bo czytać umiemy, jeśli więc wcześniej wpisaliście gamonie, że mieszkacie pod nowym adresem, to w pozycji 44. już tego nie piszcie.

I w ogóle przestańcie nam zawracać głowę. Bo i tak Wam grożą dyby. Poszoł Won! Następny proszę!

Tylekroć pisaliśmy, że e-urząd zaczyna się od tego, żeby raz zmienione dane same trafiały tam gdzie trzeba. W banku wystarczy o tym ustnie poinformować, by te dane raz, dwa, zostały zmienione. Natomiast Urząd Skarbowy wymaga złożenia wniosku, z którego potem zmieni się dane w bazie danych. Jakby ta urzędniczka stanu cywilnego nie mogła wysłać listu elektronicznego z e-podpisem do koleżanki w urzędzie skarbowym i powiedzieć, że bywalec mieszka teraz gdzieś indziej.


komentarze 4 dla “Gra w durnia”

Skomentuj