Apple Poland w lutym

Spontaniczna reakcja Czytelników na wieść o planach otwarcia biura Apple w Polsce spowodowała, że poczuliśmy się zmotywowani, aby na bieżąco informować o postępie prac. Niestety nie było o czym pisać. Mimo dobrych koneksji w branży poligraficznej nie udało się nawet zdobyć kopii wizytówki Wojciecha Woźniaka, country managera Apple Poland. Dlatego z radością odnotowujemy, że dzisiejsza Gazeta Prawna podała, iż biuro zacznie działać w lutym br. W naszych szufladach od września ub.r. zalega kilka tekstów przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Jak wynikało z komentarzy wiernych użytkowników Apple, nadzieje związane z otwarciem biura są ogromne. Ludzie oczekują bogatszej oferty, lepszych cen, sprawniejszego serwisu. Nie wiemy jeszcze jaki będzie status firmy Apple IMC Poland, która przez 15 lat reprezentowała Apple w Polsce. Na razie pod rządami Marcina Babiaka, który od niedawna jest dyrektorem zarządzającym Apple IMC, firma usilnie rozwija kanał dystrybucyjny. Widać efekty – produkty Apple coraz częściej można znaleźć w sklepach komputerowych. Marcin Babiak przed przejściem do Apple IMC był dyrektorem handlowym Maxdata.

Ustaliliśmy, że Apple Polska będzie mieścić się na warszawskim Mokotowie w biurze należącym do Regusa. Mamy nadzieję, że to tylko etap przejściowy. Pamiętamy bowiem o kilku firmach, wcale niemałych, które wynajmowały pokoje w Regusie i nigdy nie zdążyły przeprowadzić się do własnych biur.


komentarzy 10 dla “Apple Poland w lutym”

 • appleoldfan napisał:

  Nareszcie!!! Czekam na to od 1995 roku kiedy to kupiłem pierwszego Centrisa 650. Od tej pory 4 iMaki różnych generacji (wszystkie “up and running”)i nie zamienię Appla na nic innego. Pozdrawiam innych jabłkożerców.

 • dadaista napisał:

  @appleoldfan – czuję się pozdrowiony 😉

  Apple Poland! Mogę umierać szczęśliwy… ;-P

  Mam nadzieję, że pierwszą decyzją będzie wywalenie “szanownego pana redaktora” na (za przeproszeniem) pysk.

 • dadaista napisał:

  Chodzi oczywiście o tego (byłego) dziennikarzynę z SADu a nie panów redaktorów z Bywalca 😉

 • Makjuzer napisał:

  Naiwni. Apple nie podał jeszcze terminu premiery Leoparda, a chłopaki z GP już wiedzą, kiedy się to stanie.

  Po drugie, 16 tys. komputerów to jakieś 0,16% sprzedaży Apple”a. Naprawdę wierzycie, że komuś opłacałoby się otwierać oddział???

 • dadaista napisał:

  Przyznaję, jestem naiwniakiem 🙂 W św. Mikołaja wierzyłem do 18. roku
  życia 😛

  Pamiętam (nieoficjalną) wypowiedź kogoś z Apple, że zainteresują się naszym rynkiem jeśli osiągniemy przynajmniej 1% obrotów jakie ma Apple France. Najwidoczniej tak się stało.

  Cóż… Przyznaję, powstanie Apple Poland może niczego nie zmienić. Kogoś będą musieli tam zatrudnić, a kto najlepiej zna polski rynek komputerów Macintosh? Kto na nim istnieje od 1990 roku? Nasi starzy znajomi z SADu.

  Ale “Apple Poland” to brzmi dumnie 😉

 • ipodowiec napisał:

  Ciekawi mnie co to oznacza dla przecietnego usera (ktory nie jest grafikiem), bo poki co apple naklania mnie do piractwa sprzedajac iPoda i nie dajac dostepu do iTunes …. ech amatorzy kwasnych jablek …
  Z pewnych zrodel wiem ze Apple ma od 2+ lat biuro w Belgradzie!!!

 • heretique napisał:

  ipodowiec: w Belgradzie nie ma żadnego biura Apple, zresztą w całej Europie na wschód od Odry są tylko wyłączni dystrybutorzy. Polecam uwadze http://www.apple.com/euro/cemea/.

  Zresztą nie wiem co by biuro Apple”a miało w naszej rzeczywistości zmienić. Może dział handlowy nie całuje po stopach swoich nielicznych klientów, ale generalnie da się tam coś kupić – chociaż czasem sobie trzeba poczekać 🙂 Ja bym liczył na intensywniejszą promocję marki i produktów, żeby przekonać Kowalskiego, do tego, że Apple do fajny komputer jest 🙂

 • Kris napisał:

  Bardzo dużo emocji wywołuje u wielu informacja ze powstanie oddział Apple w Polsce. Troche mnie to śmieszy by wszyscy tak się tym ekscytują jakby komputery Apple od tej pory miały być rozdawane za darmo czy jak ??? 😀

 • Olek napisał:

  Witam.

  Czy są jakieś nowie wieści na temat Apple w Polsce ? Szukam do nich kontaktu.

 • assica napisał:

  Apple Polska jest i działa na rynku polskim. Istnieją już ponad rok i mają bardzo dobre notowania. Potwierdzam iż osobiście znam kilka osób z tej firmy i jestem w stałym kontakcie z jej pracownikami. Pozdrawiam wszystkich niedowiarków.

Skomentuj