Nalot na IBM!

Policyjny nalot na moskiewskie biura IBM. Uzbrojeni funkcjonariusze poszukiwali dowodów dotyczących kontraktu nad dostawę komputerów dla rosyjskiego ZUS.

Zamaskowani i uzbrojeni policjanci w poszukiwaniu dokumentów odwiedzili 10 moskiewskich biur i mieszkań. Całodzienne przeszukania prowadzono w biurach IBM i innych firm komputerowych oraz w mieszkaniaach pracowników rosyjskiego funduszu ubezpieczeń społecznych. Szukano dowodów świadczących o tym, że doszło do przekrętu polegającego na sprzedaży sprzętu po dużo wyższych cenach niż został on zakupiony od IBM.

Na swojej witrynie IBM opisuje umowę z rosyjskim funduszem ubezpieczeń społecznych jako największy europejski kontrakt na dostawę serwerów midrange. Rosyjski ZUS ma 2,5 tys. oddziałów i obsługuje 120 mln klientów. Dziennik Kommersant pisze, że IBM w ramach kontraktu dostarczył tysiąc serwerów i 50 tys. pecetów.

Nie warto zadzierać z ZUS czy z innym urzędem, a przede wszystkim rosyjskim. Przy okazji warto wspomnieć, że najgłośniejsze zatrzymanie polskiej branży IT znalazło dziś pewne zakończenie. Resort finansów przeprasza Romana Kluskę


Skomentuj