Poślizg w stylu CL

Po kilku tygodniach nieregularnej pracy wracamy do codziennych publikacji na Bywalcu. Na dobry początek oczywiście…. wpis o Computerlandzie. Spółka ogłosiła właśnie swoje wyniki za trzeci kwartał. Nierewelacyjne trzeba przyznać jeśli chodzi o spółkę wiodącą. CL miał 130 mln zł przychodu i 1,14 mln zł straty netto. Jak piszą analitycy Deutsche Banku “program restrukturyzacji i przygotowania do fuzji z Emaksem przyniosą póki co raczej koszty niż zyski“. Cała grupa ComputerLand zamknęła jednak III kwartał z 2,36 mln zł zysku netto przy 174,2 mln zł przychodu.

Przeciąga się także proces fuzji. Doskonale pamiętamy optymistyczne zapowiedzi Michała Danielewskiego, który przed kilku miesiącami zapowiadał, że o fuzji z Emaksem będzie wiadomo już wszystko najpóźniej do końca października. Mamy już połowę listopada, a o szczegółach fuzji cisza.

No cóż pozostaje nam się cieszyć, że nie tylko my mieliśmy w ostatnich tygodniach poważny obsuw.


komentarzy 7 dla “Poślizg w stylu CL”

 • nikt napisał:

  A co z kupnem przez CL spółki Bazy i Systemy Bankowe ?
  Jeśli to nie CL kupi BSB to … będzie się działo, oj działo !

 • Wątpiący napisał:

  Wyniki ogłoszone to prawda, ale strata?
  175 mln przychodu, zysk operacyjny 3,9 mln, zysk netto 2,4 mln.
  Całkiem nieźle.
  Ciekawe skąd pochodzą dane do tego artykułu.

 • wyjaśniający napisał:

  Do Wątpiącego.

  Artykuł cytuje wyniki jednostkowe CL !!!
  Należy rozróżniać wyniki jednostkowe od skonsolidowanych.

 • ddd napisał:

  Patrząc na stratę jednostki dominującej i fakt, że praktycznie cała wielkość skonsolidowanego zysku brutto wynosi tyle ile przychody ze sprzedaży rosyjskiej spółki to chyba nie ma się z czego cieszyc?

 • Pamietajacy napisał:

  A ja przypominam sobie jak to nowy zarzad CL deklarowal szerokie i rozlegle plany Nowy prezes mowil ze nadarza sie okazja bo z biurokracji odchodza specjalisci (zwlaszcza otrzaskani z UE) ktorzy mieli pchnac z posad bryle … I NIC

 • calder napisał:

  Roztropny młody człowiek zostaje na przykład kierowcą walca drogowego, który potrafi zarobić nawet 6 tys. pln netto. Zaprzyjażniona firma szukała ostatnio na to stanowisko człowieka na zlecenie firmy budowlanej i tyle oferowała – zgłosił się aż jeden chętny, ale i tak marudził, że mało płacą.

 • realista napisał:

  Mojego znajomego ktory ma za soba przejscia w biurokracji panstwowej zapytalem jaka jest najlepsza pozycja zawodowa. Powaznie (naprawde!) odpowiedzial ze … portier. To najwazniejsza funkcja w kazdym urzedzie – minimum odpowiedzialnosci a maksimum wladzy.

Skomentuj