Przecież minister się nie rozdwoi

Pod patronatem Marszałka Marka Jurka zorganizowano w Sejmie konferencję o otwartych standardach wymiany informacji. Nie uczestniczyliśmy w niej, ale z pierwszej ręki dowiadujemy się, że przez większą część spotkania wiało nudą. Głównie za sprawą posłów, którzy rozprawiali o potrzebach i wyrażali nadzieję. Ponoć publiczność przebudziła się dopiero na wystąpienia Petera Rodena z organizacji OAIS, promującej rozwój standardu ODF oraz Tima Vaverchaka, który na drogę otwartych standardów wprowadzał stan Massachusetts.

Nasz zaprzyjaźniony sprawozdawca z Sejmu zwrócił uwagę, że na spotkaniu nie pojawił się odpowiedzialny za informatyzację minister Bliźniuk. Nic dziwnego! Minister uczestniczył tego dnia u boku wicepremiera Dorna w innej konferencji, na którą zaproszono Kevina Turnera, dyrektora ds. operacyjnych Microsoftu. Tu też była mowa o standardach, udostępnianiu kodu, ale więcej o praktykach wakacyjnych dla młodzieży w Redmond i o potrzebie wyciągania z informatycznego dołka biednych regionów Polski. Niestety, tym razem nic o krowich cyckach… Nuda jak w polskim filmie.

Z guru open source ze stanu Massachusetts chcieliśmy przeprowadzić rozmowę, ale niestety odmówił, bo nie uzyskał zgody przełożonych na wywiad. Cóż, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że ministrowie Jesień z Giertychem aż do tego stopnia popsuli nam stosunki z amerykańskimi sojusznikami, że ci nawet o interfejsach nie chcą rozmawiać.


komentarzy 6 dla “Przecież minister się nie rozdwoi”

 • dym napisał:

  ostatnio to tutaj jakoś wieje nudą…

 • Jeremi napisał:

  Alez skad! Wizja M$owego Centrum Otwartych Rozwiązań dla e-administracji to pomysl jakby wprost z Mela Brooksa 😉

 • haylin napisał:

  podejrzewam, ze rzad pewnie i otworzylby chetnie “Open”Innovation Center Cos Tam, tylko, jakos te linuxowe firmy cienko przedą i nie kwapia sie poza nudnym gadaniem (nawet nie wyobrazacie sobie jak w tym sejmie wialo nuda…) do zrobienia wiekszych inwestycji…novell ma szczescie, bo ms mu dosypal kasy. bez tego chyba by niedlugo padl…ibm gada o linuxie, ale jakos nie widzialem, aby cos konkretnego zrobil, redhat – ledwo zipie. oracle – chyba ostatnio niezbyt dobrze idzie…
  cienko, cienko z tym open. Closed.

 • Kot napisał:

  Sledze dzialania min Blizniuka wyrywkowo bo nie nalee do jego fanclubu. Ale widac ze Blizniuk jest facetem nastawionym na sukces wiec akurat nie dziwie sie ze olal Gadu-Gadu z milosnikami OSS z ktorego niewiele wynika konkretnego. A ze spotkania z tak wielka firma jak M$ widac ze wynika sporo szans na sukces.

 • Watpiacy napisał:

  Zeby tylko Blizniuk na tym wchodzeniu w … M$. Sorry, nastawieniu na sukces nie wyszedl jak Zablocki na mydle 😉

Skomentuj