28564-small


komentarze 4 dla “28564-small”

 • Marcin napisał:

  To jest wręcz szokujące jaki system wymiany informacji mają nasze urzędy. Rok temu przeprowadziłem się pomiędzy dwoma róznymi, urzędami skarbowymi. W styczniu zeszłego roku prowadząc firmę zapłaciłem podatek w urzędzie X. Deklarację składałem w urzędzie Y (mała mieścina). Trzy tygodnie później dzwoni do mnie kobieta z urzędu Y, że nie widzi zadeklarowanych zaliczek – na co odpowiadam, że wpłacałem do urzędu X. Usłyszałem, odpowiedź, że ona musi wysłać pismo (sic!) do urzędu X aby to potwierdził. To ja już nie wiem jak ten POLTAX działa.
  Pomijam ile urzędów musiałem poinformować o zmianie meldunku:
  – wydział ewidencji
  – ZUS
  – US
  – WKU

 • clom napisał:

  Nie ma szans na zmiany dopóki nie zmieni się podejście (wartości, którymi się kierują) decydentów w Urzędach Publicznych, a ono na pewno się nie zmieni:(. Bo niby, kto ma interes w tym, żeby np. ITIL wdrażań do organizacji procesów w urzędach? Mieliby się dobrowolnie pozbawić przywilejów i władzy?!

 • Jakub Chabik napisał:

  @Marcin

  Zawsze po konstrukcji systemu poznaję, kto miał najwięcej do powiedzenia podczas jego pisania. Zawsze pozostawia to “odcisk palca” – i tak są systemy pisane pod daną grupę użytkowników, są pisane pod głównego zamawiającego, są systemy pisane pod standardy, itd. Po systemach polskiego państwa widać, że nie są pisane ani pod użytkowników, ani pod zamawiającego, ani pod standardy i metodologie, ale po prostu pod wygodę dostawcy.

 • arz napisał:

  Ja to jeszcze trochę młody jestem ale zawsze mnie dziwiło, że jest więcej niż jeden urząd skarbowy. Ja rozumiem odziały terenowe, by nie latać z papierami przez pół Polski.

Skomentuj