Vista daje chleb!

Opór Komisji Europejskiej w sprawie udostępnienia na europejskim rynku najnowszego systemu operacyjnego Windows Vista jest w gruncie rzeczy antyeuropejski! Tak wynika z raportu opublikowanego przez IDC na podstawie badania sponsorowanego przez Microsoft. Zaskakujące jest nie to, że Microsoft sponsoruje firmę analityczną (to akurat należy do kanonu tej branży), lecz wnioski, do których dochodzą analitycy.

Wyszło im, nie przymierzając, że wprowadzenie Windows Vista rynkach Unii, nawet nie całej, tylko w 6 krajach (chodzi o Polskę, Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię i Danię) przyczyni się do stworzenia nawet 50 tysięcy miejsc pracy w samej tylko branży informatycznej! Co więcej, dzięki Vista milion ludzi pracę utrzyma!

Czy nie jest to jednak przypadkiem wyjątkowy przypadek komunikacyjnej schizofrenii? Więcej usług doradczych, projektów migracyjnych, wymiany sprzętu i oprogramowania, szkoleń, podatków… Jak by tak dobrze policzyć, to może się okazać, że nawet IDC nie do końca rozumie jak wielki potencjał niesie Windows Vista… Tylko jak taką wspaniałą korzyść wytłumaczyć klientom? Nie przesadzajmy, może nie będzie to aż tak trudne. Nauczeni wieloletnim doświadczeniem klienci doskonale wiedzą, co oznacza wzrost popytu na informatyków, zwłaszcza w czasach, gdy permanentnie ich brakuje w każdym kraju członkowskim UE (na szczęście w wymienionych w raporcie 6-ciu krajach informatyków jest pod dostatkiem).

Niestety, IDC mogła jednak wyświadczyć Microsoftowi niedźwiedzią przysługę. Zanim Komisja dopuści Windows Vista do obrotu, może nałożyć surową karę na Microsoft – firmę, która marnuje swój i cudzy potencjał wprowadzając nowe wersje produktów zbyt rzadko, by kraje Unii mogły utrzymać przyzwoity poziom wzrostu gospodarczego, zatrudnienia oraz inwestycji w badania i rozwój.

Wszystkim, którzy uważają, że czasem za ostro “jedziemy po bandzie” – to cytat z bogatego słownika frazeologicznego rodziny Marcinkiewiczów – polecamy lekturę komentarzy na ten sam temat z innych serwisów. Jesteśmy potulni jak baranki.


komentarze 2 dla “Vista daje chleb!”

  • Elgebrin napisał:

    “Zanim Komisja dopuści Windows Vista do obrotu” – Panowie, nie dajcie sie poniesc tej propagandzie. Komisja nie moze dopuscic badz nie dopuscic do obrotu Windows Vista – to jest decyzja Microsoftu, a nie Komisji…

  • Bywalec napisał:

    Słuszna uwaga. Mamy do czynienia z – jakże popularnym w ostatnim czasie – skrótem myślowym. Wiadomo, że suwerennie Vistę na rynek wprowadza Microsoft, ale zakładamy, że znając ewentualną negatywną opinię Komisji może premierę opóźnić. Tego właśnie obawia się europoseł Michał Kamiński, sygnatariusz listu otwatego do KE, o czym pisaliśmy kilka dni wcześniej.

Skomentuj